Akademi’ye nasıl ulaşabilirim?

Akademimiz Atatürk Havalimanı ana kapısına 200 m uzaklıkta bulunan B Kapısı’nın yanında yer almaktadır. E5 veya TEM karayolundan gelirken Havalimanı sapağından çıkıldığı takdirde Shell benzin istasyonunun karşısındaki sapaktan sağa dönülmesi gerekmektedir. Yolu takip ederken B Kapısı ve servis park alanı geçildikten sonra ilk solda Akademi binası bulunmaktadır. Metrobüs ile ulaşımda ise en yakın duraklar Sefaköy ve Yenibosna duraklarıdır. İETT otobüsüyle (96T) gelinmesi durumunda ise en yakın durak Atatürk Havalimanı durağıdır. Yine Atatürk Havalimanı son durak olmak üzere metro ile de ulaşım sağlanabilir.

Türk Sivil Havacılık Akademisi Binasına Nasıl Ulaşabilirim?

Türk Sivil Havacılık Akademisi Binası, Genel Müdürlük binamızın arka bahçesi tarafında ve hemen bitişiğindedir. Genel Müdürlük Binasından yürüyerek Türk Sivil Havacılık Akademisi Binasına ulaşmak isterseniz iki bina arasındaki geçiş yolunu kullanabilirsiniz.

Eğitimim nerede olacak?

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi bünyesinde verilen eğitimler, Akademi binası içerisinde 100’lü, 300’lü ve 500’lü sınıflarda gerçekleşmektedir. Ayrıntılı bilgi için akademi binasında bulunan 514 no’lu Müşteri İlişkileri ofisimizden (dahili numarası 10800) bilgi alabilirsiniz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğündeki eğitimler 200’lü katlarda gerçekleşmektedir. Ayrıca SHGM binası 1.katta bulunan Kursiyer İlişkileri Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kursların içerikleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Kursların içerikleri hakkında aviationacademymg@thy.com adresinden veya (212) 463 63 63 / 11900 telefon numaraları aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Sertifikam nerede?

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi bünyesinde almaya hak kazandığınız tüm sertifikalarınız ile ilgili sorularınızı kursiyeriliskilerimg@thy.com adresine e-posta göndererek veya (212) 463 63 63 / 10800 telefon numaraları aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Sertifikamı kaybettim yenisini nasıl temin edebilirim?

Sistemde mevcut bir sertifikanız olması koşuluyla kayıp sertifikanızın yeniden temini için kursiyeriliskilerimg@thy.com adresine e-posta gönderebilir ya da (212) 463 63 63 / 10800 no’lu telefonlardan başvurabilirsiniz. (Kayıp sertifika yenileme bedeli 75 TL’dir)

İnternete nasıl bağlanabilirim?

TKAcademy wifi ağına bağlanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. (Türk Hava Yolları personeliyseniz TKNet wifi bağlantısını kullanarak kurum kullanıcı adı ve şifrenizle internete erişimi sağlayabilirsiniz.) 1) Wifi Bağlantılar menüsünden TKAcademy’yi seçin. 2) Internet Tarayıcınızda beliren ekrandaki Kursiyer ID alanına TK personeliyseniz sıfır ile başlayan sicil numaranızı, TK personeli değilseniz Akademi tarafından atanan M ile başlayan müşteri sicil numaranızı girin. (Müşteri sicil numaranızı sınıf girişinde bulunan tabletteki katılımcı listesinden veya sınıf içinde kurs yoklama listesinden bulabilirsiniz.) 3) Kursiyer ID bilgisi doldurulduktan sonra “Şifremi Gönder” seçeneğini seçiniz. 4) TK personeliyseniz şifreniz şirket mail adresinize, TK Personeli değilseniz eğitime kayıt olurken verdiğiniz e-mail adresine gönderilecektir. (Kayıt olurken verdiğiniz e-mail adresini kurs yoklama listesinden doğrulayabilirsiniz.) Şifrenin mail adresinize ulaşmadığını düşünüyorsanız, junk mail kutusunu da kontrol ediniz. Mail hesabınıza erişiminiz yoksa 514 kapı no’lu Müşteri İlişkileri ofisinden yardım isteyebilirsiniz. 5) Gelen şifreyi Şifre alanına giriniz ve Giriş seçeneğine tıklayınız. Giriş butonuna bastıktan sonra “Giriş Yapıldı” sekmesi açılır. Bu sekmenin kapatmayınız. Güvenli çıkış yapabilmek için Çıkış butonuna basınız.

Nerede yemek yiyebilirim?

Öğle yemeği için Akademi binasının arkasında bulunan restorandan 12.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Restorana, Akademi binasından çıkış yaptıktan hemen sonra sağınızda bulunan yürüyüş yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Eğer TK Personeli değilseniz restorana giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan turnikelere doğru ilerleyin ve isminizin yer aldığı listeye imzanızı atın. Ayrıca gün içinde 200’lü katlarda yer alan kantinden ücretli olarak yiyecek, içecek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sınıf katlarında bulunan çay istasyonları ve su sebillerinin kullanımı ise ücretsizdir. Yemekhaneye ulaşım hakkında ayrıntılı bilgi için Krokiye tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezine nasıl gidebilirim?

Bütün kursiyerlerimiz, metrobüs ve deniz otobüsü dâhil olmak üzere diğer birçok noktaya ulaşan personel servislerini kullanabilir. Konaklaması Akademi tarafından ayarlanan katılımcılarımız otelin ulaşım servisinden de faydalanabilir. Ek olarak Atatürk Havalimanı merkez olmak üzere İstanbulkart kullanarak metro ve otobüs (İETT) ile de ulaşım sağlanmaktadır.Bütün kursiyerlerimiz, metrobüs ve deniz otobüsü dâhil olmak üzere diğer birçok noktaya ulaşan personel servislerini kullanabilir. Konaklaması Akademi tarafından ayarlanan katılımcılarımız otelin ulaşım servisinden de faydalanabilir. Ek olarak Atatürk Havalimanı merkez olmak üzere İstanbulkart kullanarak metro ve otobüs (İETT) ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Uzaktan eğitimlere nasıl erişebilirim?

Uzaktan eğitimlere erişim şu şekildedir. THY personeli iseniz http://lms.thy.com linkinden portal ana sayfasına erişebilirsiniz. Bu alanda THY kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme login olabilirsiniz. THY personeli değil iseniz sisteme http://lms.thy.com/external/eep/index2.aspx?lang=0 sayfasından erişebilirsiniz. Bu sayfada daha önce size tahsis edilen kullanıcı adı ve şifrenizi girerek login olabilirsiniz.