Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ'NE EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ ZİYARET 16 Ocak 2017 PazartesiBakırköy Kaymakamı Sn. Adem ÖZTÜRK ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Emrullah AYDIN, eğitim anlayışı ve yeni uygulamalar hakkında bilgi edinmek, aynı zamanda işbirliği çalışmaları başlatmak üzere 12 Aralık 2016 tarihinde Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’ni, Yeşilköy’deki yerleşkesinde ziyaret etti.   

Gerçekleştirilen görüşmede Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, ziyaretçilerine Akademi’nin eğitim alanında yaptığı yeni projeler, uygulamalar, değişen eğitim anlayışı ve geliştirilen eğitim sistemleri hakkında bilgiler verdi. Akademi, bilişim teknolojilerindeki gelişmelere ayak uydurarak bünyesinde geliştirdiği yeni metodolojisi ile eğitim ve öğretimin sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Milletlerin ekonomik ve kültürel gelişiminin iş ve sosyal yaşamın her alanındaki insan kaynağını donatmaktan geçtiğini bilen Akademi, bu ilerlemeye katkı sağlamayı görevi bilmekte. Akademi bu itibarla, Türk Hava Yolları başta olmak üzere, ulusal ve global havacılık sektörünün gelişimini desteklemeye devam ederken, geniş hizmet yelpazesi ile eğitim desteği veriyor.

Akademi, 2014 yılından bu yana, aynı bilginin benzer yöntemlerle aktarıldığı klasik yöntemlerin çok ötesine taşıdığı eğitim anlayışını, öğrencisine zaman ve mekân sınırlarını ortadan kaldırarak sunduğu akıllı sınıf, e-learning ve blended eğitim verebilme kabiliyeti ile geliştirdi. Bu sayede öğrenciler, en güncel bilgilerle standardize edilmiş eğitimleri Akademi’nin sunduğu dijital ortamlar üzerinden talep edebilmekte ve eğitimin gerekliliklerine ve öğrencinin ihtiyaçlarına göre oluşturulan ortamlarda alabilmekte. Ayrıca, etkin ve verimli eğitim anlayışının gereği olarak, proaktif eğitim planlamasını olanaklı kılan inovatif yapı ile, ihtiyaç duyulan eğitimler öğrencilere zamanında atanabilmekte.

Yerel yöneticilerimizle yapılan görüşmede, eğitim alanında gerek proje gerekse sosyal faaliyetler anlamında ortak çalışma noktasında ilke kararı alındı. Özellikle havacılık ve havacılıkta eğitim konusunun genç kuşaklara aktarılması noktasında çalışmalar gündem edildi.

Sn. YÜKSEK tarafından yapılan hediye takdimi ile son bulan görüşmede, Bakırköy bölgesindeki eğitim faaliyetlerinde, özellikle de mesleki eğitimlerin yapılandırılması noktasında birlikte çalışma konusunda görüş birliğine varıldı.