AKADEMİ, ICAO TRAINAIR PLUS TOPLANTISINA KATILDI12 Eylül 2014 Cuma
ICAO TrainAir Plus Programı kapsamında 17-19 Mart 2014 tarihleri arasında 1. ICAO TrainAir Plus Kurs Geliştiricileri ve Eğitmenleri Standardizasyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Abu Dabi’de Körfez Havacılık Çalışmaları Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya 34 ülkeden delegeler katılmış olup, toplantı boyunca bilgi, uzmanlık ve kaynak paylaşımı konularının yanı sıra Orta Doğu, Afrika ve Avrupa ICAO TrainAir Plus üyelerinin iş birliği yapabileceği yeni platformlar üzerinde de konuşulmuştur.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin, “Eğitimde Kalite Yönetimi - En İyi Örnekler” oturumuna konuşmacı olarak davet edilmiş olduğu toplantıya, Akademi’yi temsilen Hülya Arınık, Alexandra Jeanina Munteanu ve Rabia Tuba Yıldız katılmıştır. “Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi - Kalite Sistemi” başlıklı sunumda, genel olarak Akademi’nin kalite sistemi hakkında, özelde ise eğitim süreçlerinin yönetimi konusunda katılımcılara bilgi verilmiştir.

2013 yılında ICAO TrainAir Plus Programına tam üye olarak bu programdaki etkinliğini arttıran Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, program kapsamında tasarladığı eğitimlerinin yanı sıra, bilgi ve tecrübelerini de havacılık sektörü ile paylaşmaya devam etmektedir.