AIR TANZANIA ÜST YÖNETİMİNDEN AKADEMİMİZE ZİYARET 24 Mayıs 2017 ÇarşambaTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, kurum ve kuruluşlarla ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüşmeler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Air Tanzania, eğitim anlayışı ve yeni uygulamalar hakkında bilgi edinmek, aynı zamanda işbirliği çalışmaları başlatmak üzere 18 Mayıs 2017 tarihinde tarihinde Havacılık Akademisi’ni, Yeşilköy’deki yerleşkesinde ziyaret etti.  

Air Tanzania Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Eng. Emmanuel KOROSSO, Air Tanzania Genel Müdürü Sn. Ladislaus E. MATİNDİ ile Ticari ve İş Geliştirme Yöneticisi Sn. Edward D. NKWABI, Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK tarafından Akademi’nin merkez binasındaki makamında ağırlandı.

Gerçekleştirilen görüşmede Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK ve diğer Akademi Yöneticileri, Akademi’nin eğitim alanında yaptığı yeni projeler, uygulamalar, tasarlanan ve hayata geçirilen eğitim, üretim ve uygulama metotlarına ilişkin bilgileri ziyaretçilerine aktardı. Bunların yanı sıra Air Tanzania’ya sağlanacak eğitim desteğinin kapsamı değerlendirildi. Akademi  Başkanı Sn. YÜKSEK, Air Tanzania’nın havacılık eğitimleri alanındaki gelişimi için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti

Yaşadığımız çağda eğitim sektörüne yön veren “e-learning, sınıf ve blended eğitimler”  yapılan sunumlarla ziyaretçilere aktarıldı. Ayrıca IATA’nın hava taşımacılığı sektöründeki küresel vizyon ve tecrübesi ile Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin yenilikçi bakış açısını birleştiren eğitim programları ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ile  İTÜ işbirliğinde başlatılan “Air Transport Management Master Program”ın tanıtımı yapıldı.

Türk Hava Yolları ve diğer havacılık firmalarının insan kaynağının daha verimli şekilde donanımını sağlayan Havacılık Akademisi, bu gibi özgün metodolojileri eğitim alanında işbirliği içinde olduğu kurum ve kuruluşlara aktararak yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Yetkililerin sorularının detaylı bir şekilde yanıt bulduğu görüşme, taraflar arasında yürütülecek çalışmaların ilk adımlarını teşkil ediyor.