Sınavlar

Akademimiz tarafından yapılacak sınavları buradan inceleyebilirsiniz.

bookflare

TEAM - HAVA ARACI BAKIM PERSONELİ DİL YETERLİLİK SINAVITEAM Sınavı  (Test of English for Aircraft Maintenance) SHT-66L-HS Dil Yeterliliği Hizmet Sağlayıcısı Yetkilendirme talimatı doğrultusunda Türk Hava Yolları tarafından hazırlanan, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı dil yeterlilik sınavıdır. Hava aracı bakım personelinin günlük işlerini yürütürken okumak ve bilmekle mükellef olduğu teknik içerik üzerinde İngilizce dil seviyesi ölçülmektedir.


TEAM Sınavı; 


80 sorudan oluşmaktadır ve bilgisayar üzerinden gerçekleşmektedir,

THY A.O. Florya İnsan Kaynakları Değerlendirme Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir,

sınav süresi 120 dakikadır,

kelime bilgisi, dil bilgisi, çeviri, okuduğunu anlama, cümle tamamlama ve boşluk doldurma tarzında sorulardan oluşmaktadır,

sınavda adayların dil bilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu anlama becerisi değerlendirilmektir,

başvuru işleminden sonra tüm bilgilendirme tarafınıza e-mail yoluyla yapılacaktır. 

  • ► 

Sınav başvurunuzu , başvurular açık olduğunda kredi kartıyla yapabilirsiniz. Başvurunuzu başlatmak için aşağıdaki linkte yer alan formu indirip doldurunuz. Ödemeyi kredi kartıyla yaptıktan sonra ıslak imzalı başvuru formunu team@thy.com adresine ibraz etmeniz gerekmektedir. Kaydınızın onaylandığına dair tarafınıza bilgilendirme maili iletilecektir.

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanlığının 38224465-010.06.02-E.19381 sayısı ile yayımlamış olduğu GENELGE UED - 2020/1’ye göre İkinci Bölüm Madde 5 Dördüncü bendinde  aşağıdaki şekilde bilgilendirme yer almaktadır.

İngilizce Dil Yeterliliği:Dil Yeterliliği ve Hizmet Sağlayıcı Yetkilendirme Talimatının (SHT-66L-HS) 5inci  maddesi kapsamında İngilizce dil yeterliliği belgeleme gerekliliği bulunan personelin sahip oldukları 01 Ağustos 2020 ile 31 Mart 2021 tarihleri arasında sona erecek olan İngilizce Dil Yeterliliği belgelerinin geçerlilik süreleri, 31 Mart 2020 tarihinde kadar geçerli sayılacaktır.

Öncelikli olarak daha evvel sınav planlaması yapılmış olan katılımcılar TEAM sınavına davet edilecektir. Başvuru tarihleri akademi web sitesi üzerinde yayınlanacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.

Turkish Airlines Aviation Academy