Haber

YOUR LEARNING HUB

YENİ GÖRSEL KİMLİĞİ İLE LİDERLİK OKULU16 Mart 2015 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından başlatılan ve havacılık sektörüne nitelikli yöneticiler yetiştirmek hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Liderlik Okulu, yepyeni bir görsel kimliğe sahip oldu.

Her geçen gün istikrarlı adımlarla büyümeye devam eden ve kaliteli hizmet anlayışıyla dünyada bilinirliğini arttıran Ortaklığımızın insan kaynağını yetiştirmek ve geliştirmek amacıyla yürütülen Liderlik Okulu, 01 Ekim 2012 tarihinden beri faaliyetlerini sürdürüyor. Okul, öğrencilerin alanında uzman akademisyenlerden liderlik, ekonomi, finans, hukuk ve daha birçok alanda ders almalarını sağlayarak sektöre yön veren çok yönlü liderler yetiştiriyor. Çeşitli sınavlarla elemelerden geçerek Okul’a seçilmeye hak kazanan öğrenciler aynı zamanda, dünyanın en seçkin üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi tarafından yapılandırılan Harvard Manage Mentor Uzaktan Eğitim Programı içerisindeki dersleri alabilme ayrıcalığına sahip oluyor.

Öğretimine bu yıl üçüncü grup ile devam edecek olan Liderlik Okulu, modern eğitim anlayışını geleneksel sanat motifleri ile birleştirerek tasarladığı görsellerle yeni marka kimliğine kavuştu. Görsel kimlik çalışmasının en önemli özelliklerinden biri, Okul’un ulaşmayı amaçladığı vizyonunu yansıtan motiflere sahip olması. Yapılan çalışma kapsamında üretilen görseller, okulun kapısına ve duvarlarına konumlandırıldı. Liderlik Okuluna açılan kapı,  ‘Geleceğin Liderliğine İlk Adım’ mottosunun da üzerinde yer aldığı kitap içi sayfası görseli ile giydirildi. Duvarlara konumlandırılmış olan “Leaders of Tomorrow” ve  “Dünya Haritası” görselleri ise Okul tarafından çizilen havacılık eğitimlerinde globalleşme vizyonunu destekliyor. Liderlik Okulu, kolektif zekâ ve analitik düşünmeyi geliştirecek ortamlar oluşturarak, iş ve ilişki yönetimini destekler nitelikte eğitimler vermeye devam edecek.