Haber

YOUR LEARNING HUB

USTALARLA SOHBETLER KONUĞUMUZ “İBRAHİM MİRMAHMUTOĞULLARI” OLDU…21 Ağustos 2017 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 16 Ağustos 2017 tarihinde Türk Hava Yolları Genel Müdürlük VIP Salonu’nda düzenlediği “Ustalarla Sohbetler” programında konuk olarak Mir Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları’nı ağırladı.

Sayın Mirmahmutoğulları’nın iş hayatına nasıl başladığını ve başarısını nasıl elde ettiğini anlattığı bu programa Türk Hava Yolları Genel Müdürü Sn. Bilal EKŞİ, Eski Devlet Bakanı Sn. Kürşad TÜZMEN ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK ile diğer yönetici ve çalışanlar iştirak etti. Sn. Mirmahmutoğulları’nın program boyunca özellikle üzerinde durduğu konu “Kalp, beyin ve beden” üçlüsünün birbirinden bağımsız çalışmasının mümkün olmadığı; birinden birinin eksik olduğu durumların iş hayatında mutluluk ve başarı getirmeyeceğiydi.

“Beyin göçüne karşı, beyin gücünü teşvik ediyoruz”

Hayatı boyunca öğrenme ve araştırmaya kendini adayan Mirmahmutoğulları, şirketinde de eğitime özellikle önem vermektedir. Çalışanlarının yüksek lisans ve doktora eğitimine çok güçlü bir destek sağlayan İbrahim Mirmahmutoğuları “Beyin göçüne karşı, beyin gücü” adlı bir kampanya başlatmış ve bununla beraber Türk insanının üretkenliğini desteklemekte ve bu konuda sosyal sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Dünyanın en büyük sorununun açlık olduğunu ve bu sorunun su kıtlığından beslendiğini söyleyen Sn. Mirmahmutoğulları bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu yaptığı projelerle katılımcılara anlattı. Bu konu hakkında Dizayn Grup olarak özellikle Kıbrıs Barış Suyu Projesi ve Ortadoğu Barış Suyu Projesini yürüten İbrahim Mirmahmutoğulları,  çevreye karşı oldukça duyarlı olduklarını vurguladı.

Söyleşi Türk Hava Yolları Genel Müdürü Sn. Bilal EKŞİ’nin İbrahim Mirmahmutoğulları’na hediye takdimi ve yöneticiler ile katılımcıların sahneye teşrifiyle yapılan toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.