Haber

YOUR LEARNING HUB

UÇUŞ KORKUSUNU YENME PROGRAMI KATILIMCILARI BAŞARILI GEÇEN UÇUŞLARINI SELFİE ÇEKEREK KUTLADI 27 Mart 2015 CumaTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından her ay gerçekleştirilen Uçuş Korkusunu Yenme Programı bu ay yine birçok katılımcısını ağırladı. Türk Hava Yolları ekiplerinin eğitimlerinden sorumlu, alanında uzman pilot, teknik eğitmen ve kabin eğitmeninden oluşan bir ekip tarafından gün boyunca bilgilendirilen katılımcılar, günün sonunda kabin simülatöründe sanal uçuş gerçekleştirdi. İki gün süresince klinik psikologdan destek alan katılımcılar ayrıca bu alanda yapılan çeşitli uygulamalarla sahip oldukları uçuş korkusuna karşı duyarsızlık kazandı. 

 

Ekip tarafından sağlanan teorik bilgilerle ve uygulamalarla uçuş korkusuyla baş etme yollarını öğrenen katılımcılar, ertesi gün aynı ekip eşliğinde Antalya’ya gidiş-dönüş uçuşu gerçekleştirdi. Uçuşlarını rahat ve eğlenceli bir şekilde yapan katılımcılar, bu başarılarını uçuşu gerçekleştiren pilotlarla selfie çekerek kutladı.  

 

Antalya’daki gezi Kaya Belek Oteli’nde sunulan bir öğle yemeği ile başlayıp, golf dersleri ile keyifli anlara dönüştü. Dönüş uçuşunun da başarılı geçtiği günün sonunda, katılımcılar ve ekip güzel anılarla ayrıldı. Program sayesinde bir arkadaş grubu oluşturan katılımcılar, görüşmeye ve yapacakları seyahatlere ilişkin planlarını paylaşmaya devam ediyor.

 

Sonraki Program 25-26 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

http://akademi.thy.com/haberdetay.aspx?haberId=yTLW6L1zRXP8YwdGpncIjA==