Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI SPONSORLUĞUNDA İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN “IATA GLOBAL TRAINING CONFERENCE 2018” YÖNETİM KURULU VE İCRA KOMİTESİ BAŞKANIMIZ SN. İLKER AYCI’NIN AÇILIŞ KONUŞMASIYLA BAŞLADI16 Nisan 2018 PazartesiTürk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Havayolu Taşıyıcıları Birliği IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ dünyanın dört bir tarafından gelen 200 havayolu yetkilisinin katılımı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, önceliklerinin emniyet ve bunu sağlayacak olan eğitim olduğunu söyledi. Havacılığın temelinin eğitim olduğuna dikkat çeken Aycı “Eğitim tüm operasyonumuzu kapsıyor. Bugün yükselmemizdeki en önemli faktör eğitim” diye konuştu.

İlker Aycı dünyanın en büyük havalimanının 29 Ekim’de kapılarını açacağını belirterek “Bu havalimanı, Türk Hava Yolları’nı daha da büyütecek. Büyümek için iyi eğitim şart” diye konuştu.

İlker Aycı daha sonra Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından hazırlanan 3D gözlükle eğitim yapılmasını sağlayan sistemleri inceledi. Yolcuya Sanal Gerçeklik ile sunulan uçuş, yer hizmetleri ekiplerinin özel gözlük takarak yaptıkları uygulamalı eğitim simülatörlerini deneyen Aycı, geleceğin eğitimlerinde e-learning ve bu tür sanal araçların önemli bir etkisinin olacağını söyledi.