Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA TÖRENİ24 Kasım 2015 SalıTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü, Genel Müdürlük VIP salonunda gerçekleştirdiği bir tören ile kutladı. Tören, Türk Hava Yolları üst düzey yöneticileri, öğretmenler ve diğer çalışanların da katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker AYCI, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan vekili/Genel Müdürü Doç. Dr. Temel KOTİL, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet BOLAT (Yatırım ve Teknoloji), Akif KONAR Genel Müdür Yardımcısı (Ticari), Mehmet KARATAŞ (Güvenlik Başkanı), Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Doç.Dr. Kemal YÜKSEK, Mert DORMAN (Satış Başkan Yardımcısı) (1.Bölge)’nin yanı sıra Havacılık Akademisi diğer yöneticileri ile diğer çalışanlar iştirak etti.  

Öğretmenler Günü açılış konuşmasını gerçekleştiren, aynı zamanda törene ev sahipliği yapan Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, şirketimizin sürdürülebilir bir büyümeyi yakalayabilmesinin iyi eğitimli kadrolar ile mümkün olacağını söyledi. YÜKSEK, eğitmenlerimiz çağın getirdiği değişimi yakalayarak yeni formları ile değerli katkılarını vermeye devam etmektedir, diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Geldiğimiz noktada eğitmen artık bilgiyi barındıran değil, bilgiyi hazırlayan ve pazarlayan bir kimlik rolündedir. Çünkü bilgiye erişim günümüz dünyasında oldukça kolaylaşmıştır. Dolayısı ile bilgiyi çağın öğrenme alışkanlıkları ile aktarma durumundadır. Bu yüzden eğitmenler hem kendi konularında uzman hem de teknolojiyi eğitimde kullanma noktasında yetkin olmak durumundadır.”

Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK’in konuşmasının ardından öğretmenler günü tebriki ile konuşmasına başlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Doç. Dr. Temel KOTİL, “Öğretmenler olmasaydı büyük ihtimalle hiçbirimiz olmazdık. Çünkü kitaplar öğretmeye yetmiyor.  Öğrencilerin, öğrenme kanallarını açmanız ve beyninizi ona hazır hale getirmeniz ve duygularınızda buna uygun hale getirmeniz gerekiyor. Bu şekilde yapıldığı takdirde iyi bir eğitim mümkün olacaktır. Daha sonra öğrenciye anlatabildim mi diyorsun. Aslında anladın mı demiyorsun. Çünkü kapıları açmazsanız öğrenci anlamıyor. Bu bakımdan eğitim bir sanattır.” dedi.

Doç. Dr. Temel KOTİL’in ardından mikrofon başına geçen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker AYCI, 24 Kasım Öğretmen Günü’nün eğitimcilerimiz, eğitim alanlarımız ve ülkemiz için anlamlı bir gün olduğunu söyledi. AYCI, öğretmenlerimizin değerini bilmek zorundayız diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Sanırım bu konuda en iyi değer bilen şirketlerden biri Türk Hava Yolları.  Bu anlamda öğretmenlerimiz başımızın tacı. Eğitim bizim için çok önemli. Artık günümüz dünyasında eğitim trendleri değişiyor ve farklılaşıyor. Kendinizi geliştirmediğiniz müddetçe, eğitim verdiğiniz gençlere, eğitim verdiğiniz tecrübesiz insanlara yenilikleri anlatmadığınız ve kendinizi yenilemediğiniz müddetçe, eski şeyleri tekrar edip durduğunuz müddetçe, biliniz ki sizin de müşteriniz azalır. Ve öğrenciler de sizi fazla dinlemezler. Dinliyormuş gibi yapar, bir şekilde gelir giderler. Bunun için sizlerde kendinizi yenilemek ile mükellefsiniz.” şeklinde konuştu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’nın konuşmasının ardından program eğitmenlerimize verilen ödüller ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.