Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİ İLE UMMAN HAVA KUVVETLERİ ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR 6 Kasım 2015 Cuma
Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 2010 yılından bu yana ortak çalışmalar yürüttüğü mevcut müşterilerinden Umman Hava Kuvvetleri tarafından 05.11.2015 tarihinde ziyaret edildi. Ziyareti gerçekleştiren Umman Hava Kuvvetleri Eğitim Daire Başkanı Said Khalifa MUSALLAM ve Başkan Yardımcısı Ahmed Talib ABDULLAH, Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK tarafından Pazarlama ekibinin de katılımıyla ağırlandı.

Gerçekleştirilen toplantıda Hava Kuvvetleri yetkililerine, Akademinin kabiliyetine eklenen yeni eğitimler tanıtılırken, günümüzün gerekliliklerinden doğan yeni bir yapılanmanın sonucu olarak üretilen dijital eğitimlere değinildi ve uygulama yolları anlatıldı. Akademi tarafından bugüne kadar ilgili kuruluşa eğitim alanında sağlanan destek çerçevesinde, başta IATA Eğitimleri, Tehlikeli Maddeler, Yolcu ve Yer Hizmetleri Eğitimleri olmak üzere Akademi bünyesinde yer alan birçok sınıf eğitimi sağlandı. Görüşme sırasında yapılan değerlendirmeler neticesinde, bundan böyle verilecek eğitimlerin, kuruluşun ihtiyaçları dahilinde belirlenerek e-learning ve sınıf eğitimlerinden oluşacak paket programlar şeklinde sağlanması kararlaştırıldı.  

Baş döndürücü bir hızla gelişen havacılık sektöründe, kaliteli hizmetin en pratik şekilde çalışana sağlanabilmesinin öneminin bilinciyle hareket eden Hava Kuvvetleri, bu alandaki çözüm ortağı olan Akademi ile işbirliğini daha geniş çerçevede sürdürme yoluna gidiyor. Bünyesindeki kalifiye personel sayısının arttırılmasında Akademinin desteğini alacak olan Hava Kuvvetleri, bu işbirliği ile Akademinin ulusal ve uluslararası iş ortakları ile yürüttüğü birtakım özel projelerden de faydalanabilecek. Bunların başında Akademinin İTÜ ve Boeing ile yürüttüğü Hava Taşımacılığı Yüksek Lisans Programı ve ICAO Onaylı Eğitim Programları geliyor. 

Genel çerçevede görüşme, Umman Hava Kuvvetlerinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bunların Akademi tarafından, iki parti arasında yürütülecek ortak çalışmalarla teminine devam edilmesi kararı ile son buldu. Görüşmenin sonunda, Umman Hava Kuvvetleri Eğitim Daire Başkanı Said Khalifa Musallam, Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK’e plaket takdiminde bulundu. Sn. YÜKSEK ise, kendilerine eğitim alanında gerekli desteğin sağlanacağını yineledi ve yetkililere hediye sunumunda bulundu.