Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİ ICAO BÖLGESEL EĞİTİM MÜKEMMELLİK MERKEZİ OLDU...1 Nisan 2015 Çarşamba
Haziran 2013’ten beri ICAO Trainair Plus tam üyeliğini sürdüren Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 24-27 Mart 2015 tarihleri arasında İrlanda, Dublin’de gerçekleştirilen ICAO Global Aviation Training & Trainair Plus Symposium’a iştirak etti. ICAO’ya üye olan havacılık eğitim kuruluşlarının katımıyla gerçekleştirilen sempozyumda Akademi, “ICAO Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi” unvanına sahip oldu. Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK’e plaketi,
ICAO Genel Sekreteri Raymond BENJAMIN ve ICAO Global Havacılık Eğitim Müdürü Kaptan Mostafa HOUMMADY tarafından takdim edildi.

 

IATA, PEARSON gibi birçok uluslararası akreditasyona sahip olan Akademi, 2012 yılında ICAO TrainAir Plus Programına “associate member” statüsünde üye oldu. 17-19 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da ev sahipliğini yaptığı “ICAO TRAINAIR PLUS SYMPOSIUM’da ise tam üyelik aldı. Bu doğrultuda yürüttüğü çalışmalarıyla başarılarına sürekli yenilerini ekleyen Havacılık Akademisi, Mart 2015’te ICAO Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi haline geldi. ICAO Trainair Plus tam üyeliği kapsamında Travel Documents Training’i dizayn ederek global havacılık sektörüne havalimanı güvenliği alanında katkı sağlayan Akademi, edindiği mükemmellik unvanı ile ICAO kural ve talimatları ile uyumlu daha birçok eğitimi global sektöre kazandırmaya hazırlanıyor. Bu sayede, ICAO çatısı altındaki eğitim kütüphanesinin zenginleştirilmesinde önemli bir rol üstlenecek olan Akademi, bünyesinde verdiği eğitimlerin kalitesini arttırarak kabiliyetini güçlendirecek.   

 

Bugünün dünyasında, havacılık alanındaki eğitim ihtiyaçlarını zaman ve mekândan bağımsız olarak karşılayabilme misyonu çerçevesinde faaliyetlerini yürüten Akademi, uluslararası düzeyde yaptığı anlaşmalar ve edindiği üyeliklerle eğitim hizmeti kalitesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Teknolojiyi, 30 yılı aşkın sürede elde ettiği tecrübesi ile harmanlayarak kendi bünyesinde modern eğitim sistemleri yapılandıran Akademi, eğitimlerin yanı sıra, süreçleri iyileştirici nitelikteki eğitim sistemlerini sektöre kazandırma misyonu ile hareket ediyor. Tüm bu çalışmalarla Akademi, dünya standartlarında havacılık eğitimi veren global bir eğitim merkezi olma vizyonuna ulaşmak amacıyla hızlı adımlarla ilerliyor.