Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN YÖNETİCİLERE ÖZEL LİDERLİK GELİŞİM PROGRAMI27 Mayıs 2015 Çarşamba
Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ile geliştirdiği işbirliği kapsamında, Türk Hava Yolları’nda görev yapan yöneticiler için “Liderlik Gelişim Programı” düzenledi.

3 gün süreli Programın ilk iki günü Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin Merkez Efendi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşirken, son günü Havacılık Akademisi’nin Gisad yerleşkesindeki Liderlik Okulu sınıflarında devam etti. Programın açılışı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. İsmail GERÇEK ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Kemal YÜKSEK’in de katılımıyla gerçekleşti. Eğitim programının koordinasyonu ise Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi adına Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Avcı ve ekibi tarafından yürütüldü.

Program, yöneticilerin performans değerlendirme kriterleri arasında yer alan temel, fonksiyonel ve yönetsel yetkinliklerini geliştirmek amacıyla tasarlandı. Program süresince, alanında yetkin eğitmenler tarafından modern liderlik kuramlarına ilişkin güncel bilgiler aktarılırken, aynı zamanda eğitim vaka çalışmalarına yer verildi.

Aldıkları güncel ve önemli bilgilerle verimli bir eğitim deneyimi yaşayan yöneticiler, oluşan sıcak ortamda kendi alanlarına yönelik tecrübelerini de paylaşma imkânı buldu. Teorik bilgilerin çeşitli uygulamalarla zenginleştirildiği eğitim programı, Liderlik Okulu binasında gerçekleştirilen sertifika töreni ile son buldu.