Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN ÜNİVERSİTELER ARASI ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI’NA DESTEK…6 Ekim 2015 SalıHavacılık Akademisi, üniversitelerle yürüttüğü ortak çalışmalar ve geliştirdiği projelerle sektörün gelişimine destek sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi’ne Fas yerleşkeli üniversitelerle sürdürdüğü öğrenci destek programı çerçevesinde önemli ölçüde katkı sağlıyor. Proje çerçevesinde 31 Temmuz 2015 tarihinde ülkemize gelen 21 kişilik ilk Faslı öğrenci grubu Akademimizde ağırlanmış, Ortaklığımız ve Akademimizin tanıtımı yapılmıştı. Projenin devamı niteliğinde gerçekleştirilen bir diğer etkinlik ile, üniversite birinci sınıf öğrencilerinden oluşan 42 kişilik ikinci grup, 5 Ekim 2015 tarihinde yeniden konuk edildi.

Her biri mühendislik, iletişim, iktisat gibi farklı bölümlerde öğrenim gören öğrenciler, sunulan ikram sonrasında Havacılık Akademisi’nin konferans salonuna davet edildi. Yapılan sunum ve izletilen videolarla bilgilendirilen öğrencilere öncelikle Ortaklığımızın tanıtımı yapılarak, kurumsal faaliyetlerine ve marka imajına yönelik bilgiler verildi. Ardından Akademimiz tarafından verilen eğitimler anlatılıp, özel projelere değinildi. Özellikle İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliği çerçevesinde yürütülen Hava Taşımacılığı Yüksek Lisans Programı ile ilgilenen öğretim görevlileri ve öğrencilerin soruları yanıtlandı. Bunun yanı sıra, ICAO Trainair Plus, IATA ve Uçuş Korkusunu Yenme Programı ilgi çeken diğer eğitimler oldu. 

Havacılık Akademisi gezisinin ardından öğrenciler, kokpit ve kabin simülatörlerini görmek amacıyla Uçuş Eğitim Akademisini ziyaret etti. Eğitmenler tarafından karşılanan grup, önce kabin simülatörlerini gezerek, kabin ekiplerine verilen eğitimler hakkında bilgi edindi. Ardından kokpit simülatörlerinin bulunduğu alana gerçekleştirilen ziyaret ile, pilotlar tarafından alınan eğitimler yüzeysel olarak uzman eğitmenler tarafından aktarıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yürütülen ve Havacılık Akademisinin destek sağladığı “Öğrenci Değişim Programı”, ülkemizin önde gelen lider kurumlarının yurtdışındaki üniversitelere tanıtımının yapılması, böylece ülkemizin global bazda bilinirliğinin arttırılması amacına hizmet ediyor. Bu itibarla Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, ilgili üniversiteleri merkezinde ağırlayarak, Türk Hava Yolları ve Havacılık Akademisi bünyesinde gerçekleştirilen uygulama, yöntem ve prensipler konusunda geleceğin liderleri olacak öğrencilerin bilgi sahibi olmalarını olanaklı kılıyor.