Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN MÜDÜRLERİMİZE ÖZEL LİDERLİK GELİŞİM PROGRAMI9 Kasım 2015 Pazartesi
Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ile eğitim alanında sürdürdüğü işbirliği kapsamında, ortaklaşa çalışmalarla oluşturulan eğitimler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Havacılık Akademisi Organizasyonel Gelişim Eğitimleri Müdürlüğü’nün Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ile yürüttüğü proje ile üretilen yeni ve güncel içerikli eğitimlerle, Havacılık Akademisinin eğitim kabiliyeti her geçen gün gelişiyor. Müdürlerimiz için tasarlanan eğitim programlarının ikincisi olan 3 gün süreli Liderlik Gelişim Programı, Türk Hava Yolları müdürlerinden oluşan bir gruba 24-26 Ekim 2015 tarihlerinde sağlandı. Eğitim, birinci gün Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin Topkapı Merkez Efendi Kampüsü’nde verilirken, eğitimin devamı Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin Gisad’daki Liderlik Okulu sınıfında sürdürüldü.   


Yönetim ve organizasyon alanında doktoralı olan ve 10 yılı aşkın süredir mesleki ve pratik tecrübeye sahip nitelikli eğitmenler tarafından verilen dersler,  yöneticilerin temel, yönetsel ve fonksiyonel yetkinliklerini kullanıp inisiyatif alma, iş yönetimi ve karar verme konusunda yetkinliklerini arttırmak amacıyla tasarlandı.


Günümüzde yöneticilerin liderlik vasfına sahip olmalarının, çalışanların ve dolayısıyla kurumun ilerlemesinde ne denli büyük öneme sahip olduğunun bilincinde olan Havacılık Akademisi, bu gerekliliğe katkı sağlamayı misyon edindi. Bu doğrultuda kataloğuna, gerek kendi bünyesinde gerekse iş ortaklarıyla yaptığı çalışmalarla kattığı eğitim programlarına sürekli yenilerini ekliyor. Müdürler için tasarlanmış olan Liderlik Gelişim Programı ile Akademi, hedef gruba “liderlik” olgusunu özümseme, modern liderlik kuramlarını anlayıp uygulayabilme, yaşanabilecek olağanüstü durumlarda durumsal ve bütünsel liderlik modeli uygulayabilme gibi bir takım becerileri kazandırmayı amaç edindi.


Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları, yapılan bir tören ile Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek tarafından takdim edildi. Kuruluşlar ile üniversiteler arasındaki işbirliğinin sektörün bugününe ve geleceğine değerli katkılar sağlayacağı bilinci ile hareket eden Akademi, çalışmalarını bu yönde yürütüyor. Bu itibarla, ilgili programın devamı benzer liderlik gelişim programlarıyla sürdürülecek.