Haber

YOUR LEARNING HUB

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN ÖĞRETMENLERİNE ÖZEL KUTLAMA25 Kasım 2016 CumaTürk Hava Yolları, verdiği eğitimlerle sivil havacılık sektörünün gelişimine önemli ölçüde destek sağlayan 500’e yakın öğretmeninin “Öğretmenler Günü”nü kutladı. 

Genel Müdürlük Binası VIP salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Bilal EKŞİ, Yatırım ve Teknoloji Genel Müdür Yrd. Sayın Prof. Dr. Ahmet BOLAT, Uçuş İşletme Genel Müdür Yrd. Sayın Levent YILMAZ, Eğitim Başkanı Sayın Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, Uçuş Eğitim Başkanı Sayın Sedat ŞEKERCİ ve Kabin Hizmetleri Başkanı Sayın Nevin ÇOLAK iştirak etti.

Öğretmenlerin günün anlam ve önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşmasıyla başlayan etkinlik, Sayın EKŞİ ve diğer yöneticiler tarafından yapılan konuşmalarla sürdü. Konuşmacıların, emek, özveri, sabır ile nesilleri eğiten, geçmişin öğreticisi ve geleceğin kurucusu değerli öğretmenlerin önemi ve değerini vurgulayan ifadeleri duygulu anlara sahne oldu.

Sayın YÜKSEK konuşmasında: “Öğretmenler şirketimizin büyümesine bugüne kadar ciddi katkılar sağlamıştır. Öğretmenlerimiz yaklaşık iki yıl önce başlattığımız modern, şeffaf ve ölçülebilir bir eğitim anlayışı ile yetkinliklerini en üst seviyeye çıkarmışlardır. Ayrıca artık daha modern, öğrencileri hoşnut tutan, konusunda araştırma yapan bir yetkinliğe ulaşmaya başlamıştır.  Unutulmamalıdır ki iş dünyasında eğitim alanları ve öğretmenler şirketlerin aynı zamanda kalite vitrinlerini oluşturmaktadır. Son olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile öğretmenlerimize çok teşekkür eder, günlerini kutlarım.” İfadelerini sarf etti. 

Sayın ŞEKERCİ ise; “Ortaklığımızın geleceğine umutla bakabilmemizi sağlayan güç eğitim kadromuzdan geçmektedir. Uçuş operasyonlarımızın emniyeti ve hizmet kalitesi sizlerin varlığı ile güvence altında bulunmaktadır. Bu vesile ile sadece Ortaklığımızın bünyesinde değil, ülkemizin en ücra köşesinde fedakârca görev yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenleri gününü tebrik ediyorum.” Şeklindeki sözleri ile öğretmenleri kutladı.

Eğitim Başkanlarının ardından konuşmasını gerçekleştiren Sayın EKŞİ ise, “Öncelikle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyorum. Eğitim konusunda oldukça güzel bir yerdeyiz. Biz çok hızlı büyüyen bir havayoluyuz, bu havayolunun standartlaşması için eğitim süreçlerinde daha da ileri gitmemiz lazım. Tüm öğretmenlerimize gösterdikleri gayretler için teşekkür ediyorum. Öğretmenlik her anlamda güzel. Hz. Ali’ye atfedilen bir söz var: “ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”. Siz burada insanlara bir şeyler öğretirseniz onlar da sizleri kırk yıl minnetle anacaktır. Hepinizin gününü tebrik ediyorum.” diyerek öğretmenliğin önemine değindi. Pasta kesimiyle taçlandırılan etkinlik, fotoğraf çekimiyle son buldu.