Haber

YOUR LEARNING HUB

NAMIBIA’NIN ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNDEN HAVACILIK AKADEMİSİ’NE ZİYARET13 Şubat 2017 PazartesiNamibia’nın Ulaştırma Bakanlığı ile bayrak taşıyıcı ulusal havayolu olan Air Namibia’nın yetkilileri 07 Şubat 2017 tarihinde Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Namibia Ulaştırma Bakan Yardımcısı Sn. Sankwasa James SANKWASA ve Air Namibia Genel Müdürü Sn. Xavier MASULE, beraberindeki heyet ile Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK tarafından Akademi’nin merkez binasındaki makamında ağırlandı.

Air Namibia ile Türk Hava Yolları arasında 6 Şubat 2017 tarihinde imzalanan kod paylaşımı anlaşmasıyla Türkiye ile Namibya arasındaki seyahat seçeneklerinin arttırılması ve böylece ticaret hacminin genişletilmesi hedeflenirken, sektörel gelişimin en önemli destek unsurlarından biri olan “eğitim projelerine” ilişkin ise ortak çalışmalar çerçevesinde stratejik kararlar alındı.

Yapılan görüşmede Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK, konuklarına Akademi’de tasarlanan ve hayata geçirilen eğitim, üretim ve uygulama metotları ile yeni projelere ilişkin bilgiler aktardı. Bunların yanı sıra Air Namibia’ya sağlanacak eğitim desteğinin kapsamı değerlendirildi. Son üç yıl içerisinde yapılan girişimler ve işbirliği çalışmaları ile e-learning, sınıf ve blended eğitimler alanında büyük ölçüde ilerleme kaydeden Akademi’nin Başkanı Sn. YÜKSEK, Air Namibia’nın havacılık eğitimleri alanındaki gelişimi için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.   

Yaşadığımız çağda eğitim sektörüne yön veren “dijital ve blended eğitimler”in üretimini kendi insan kaynağı ve teçhizatı ile gerçekleştiren ve bu eğitimlerin atanmasıyla Türk Hava Yolları ve diğer havacılık firmalarının insan kaynağının daha efektif ve verimli şekilde donanımını sağlayan Havacılık Akademisi, bu gibi özgün metodolojileri iş ortaklarına aktararak yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Yetkililerin sorularının detaylı bir şekilde yanıt bulduğu görüşme, taraflar arasında yürütülecek çalışmaların ilk adımlarını teşkil ediyor.