Haber

YOUR LEARNING HUB

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERİTESİ’NDEN HAVACILIK AKADEMİSİ’NE ZİYARET16 Temmuz 2018 PazartesiHavacılık Akademisi, üniversitelerle yürüttüğü ortak çalışmalarla sektörün gelişmesine önemli ölçüde destek sağlarken aynı zamanda havacılığı farklı kitlelere de tanıtmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda, üniversiteler arası değişim programı dahilinde ülkemize gelip, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmakta olan Uganda İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi 4.sınıf öğrencileri Akademi’mizi ziyaret etti. Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal YÜKSEK, öğrencileri makamında ağırladı. Gerçekleşen ziyarette öğrenciler, Hezarfen Uçuş Simülatörü’nü deneyimlemelerinin ardından, Havacılık Akademisi tanıtım filmi ve yapılan sunumlarla faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirildi.

Havacılık Akademisi gezisinin ardından öğrenciler, kokpit ve kabin simülatörlerini görmek amacıyla Uçuş Eğitim Akademisi’ni ziyaret etti. Eğitmenler tarafından karşılanan grup, önce kabin simülatörlerini gezerek, kabin ekiplerine verilen eğitimler hakkında bilgi edindi. Ardından kokpit simülatörlerinin bulunduğu alana gerçekleştirilen ziyarette ise, pilotlar tarafından alınan eğitimler yüzeysel olarak uzman eğitmenler tarafından aktarıldı.

En yeni eğitim teknolojilerini yakından takip eden Akademi’miz bu ziyaretler ile hem ulusal, hem de uluslararası alanda tanınırlığını artırırken aynı zamanda eğitim alanında destekleyici rol oynamaya devam ediyor.