Haber

YOUR LEARNING HUB

ICAO ONAYLI “SEYAHAT DOKÜMANLARI EĞİTİMİ” AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI…14 Eylül 2017 PerşembeKüresel Kurumsal Üniversite Konseyi (GlobalCCU) tarafından Türkiye’nin ilk resmi Kurumsal Üniversite tanınırlığı olan Havacılık Akademisi, ICAO eğitimleriyle Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

“Seyahat Dökümanları” Eğitimi 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde “ICAO Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi” unvanına sahip Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmenimiz Emre Aşkın TEZ tarafından verildi.

İlgili eğitim, TGS (Turkish Ground Services), Mahan Air ve RAAS Travel&Cargo Agency gibi ulusal ve uluslararası firmaların çalışanlarının da katılımıyla başarıyla tamamlandı.

En son trendlere ve sektörün en iyi uygulamalarına dayanan ICAO onaylı Seyahat Dokümanları Eğitimi sahte belgeleri ve potansiyel sahte belgeli yolcuları tanıyabilmeyi sağlar. Ayrıca, bu eğitime katılan kursiyerler seyahat edilen ülke otoritesinin kurallarını öğrenerek, uluslararası geçerliliği olan temel seyahat dokümanlarını eksiksiz ve hatasız olarak kontrol edebilecekler. Alanında uzman eğitmenimiz eşliğinde gerçekleştirilen bu eğitimle beraber personelin bu alanda yetkinliği sağlandı.

Son dönemde kullandığı son teknoloji ile eğitim yöntemlerini modernize eden Havacılık Akademisi, bünyesinde yer alan eğitimlerin yanı sıra, IATA, ICAO gibi akreditasyonları çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle ulusal ve global havacılık sektörünün eğitim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.