Haber

YOUR LEARNING HUB

ICAO’NUN MÜKEMMELLİK MERKEZİ HAVACILIK AKADEMİSİ EĞİTİM STANDARTLARINI YÜKSELTMEYE DEVAM EDİYOR...17 Eylül 2015 PerşembeICAO’nun Mükemmellik Merkezi unvanına sahip olan Havacılık Akademisi, 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında akademi merkezinde yapılan “ICAO Training Instructor Course” ile bu kapsamdaki ilk eğitimini gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları’nın yanı sıra, TAV Akademi ve GAL ANS Training Center gibi ulusal ve global firmalardan kursiyerlerin yer aldığı eğitim, ICAO’nun yetkili eğitmeni Kevin O’DRISCOLL tarafından verildi.

5 gün süren eğitim Akademi’nin Yeşilköy’deki merkezinde gerçekleştirildi. Eğitim sonunda öğrencilere sertifikaları Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK ve dersin eğitmeni Kevin O’DRISCOLL tarafından takdim edildi. Kevin O’DRISCOLL sertifika töreni sırasında yaptığı konuşmasında, “ICAO Programının Türkiye ve sektör için çok büyük bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Siz dünyadaki en hızlı büyüyen havayolusunuz. Dünyanın en yoğun uçuş merkezlerinden birine sahipsiniz. Ve şimdi dünyanın en büyük havalimanını inşa edeceksiniz. Burada çalışacak insanların hepsi yeni nesil personel olacak ve eğitim almaları şart. Bu kişilerin çoğu emniyet, güvenlik, uygunluk, çevre kontrolü, sürdürülebilirlik ve kâr için mühim gereksinimler ile uğraşacak. ICAO programı bunu dünya çapında sağlamayı hedefliyor.” sözlerini dile getirdi. O’DRISCOLL ayrıca, Akademi’de eğitim verdiği zaman zarfında çok iyi ağırlandığını belirterek, işbirlikçi yaklaşımı dolayısıyla Akademi’ye teşekkürlerini iletti. 

Havacılık sektöründeki eğitmenlere hitap eden ilgili ICAO Programı üç ana bölümden oluşmakla birlikte, eğitim operasyonu yönetiminin öğretilmesi ve bu alandaki yöneticilere destek sağlanması amacı çerçevesinde oluşturulmuştur. Son dönemde kullandığı son teknoloji ile eğitim yöntemlerini modernize eden Havacılık Akademisi, bünyesinde yer alan eğitimlerin yanı sıra, IATA, ICAO gibi akreditasyonları çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle ulusal ve global havacılık sektörünün eğitim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.