IATA PROFESSIONAL SKILLS FOR DGR INSTRUCTORS - CATEGORIES 1,2,3,6 EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA TAMAMLANDI25 Aralık 2017 PazartesiEğitime verdiği desteği Küresel Kurumsal Üniversite Konseyi (GlobalCCU) tarafından tastiklenen ve Türkiye’nin ilk resmi Kurumsal Üniversite unvanını alan Havacılık Akademisi, Sivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi doğrultusunda IATA eğitimleri ile havacılık sektörüne profesyonel liderler kazandırmaya devam ediyor.

Eğitim, Havaş Havaalanlari Ve Yer Hizm. A.Ş, Adlms Pia Operations J.S.C, Güneş Expres Havacilik A.Ş., Swissport, Miriam Logistika D.O.O, Corelab gibi küresel ve ulusal havacılık sektörünün önemli firmalarından çalışanların katılımıyla başarıyla tamamlandı. IATA DGR tablo 1.5.A’da belirtilen Tehlikeli Maddeler eğitmenleri ve DGR eğitim programı geliştirmekten sorumlu öğretim tasarımcıları için tasarlanan bu eğitimde katılımcılar, verilen bir hedef kitle için eğitim hedefleri yazma ve sınav soruları hazırlama, öğretim tasarımı tekniklerini kullanarak bir DGR eğitimi geliştirme, etkili kolaylaştırma tekniklerini uygulayarak öğrenimi kolaylaştırma ve eğitim birimi için gerekli olan görsel araçları hazırlama tekniklerini öğrendiler.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.