Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA ONAYLI “QUALITY MANAGEMENT (QMS) FOR AIRLINES” EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI...6 Aralık 2018 PerşembeSivil havacılık sektörünün eğitim alanında başarılı bir performans sergileyen Akademimiz, bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

IATA onaylı “Quality Management (QMS) for Airlines” Eğitimi, 03-06 Aralık 2018 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Russell Clement Jones tarafından başarıyla gerçekleştirildi. İlgili eğitime Türk Hava Yolları çalışanlarının yanı sıra Oman Airports, Gomair, Gulf Aviation Academy ve Cemair (PTY) gibi ulusal ve uluslararası birçok havayolu  şirket çalışanları da katılım gösterdi. 

Bu eğitim ile katılımcılar, ISO, EASA ve FAA gibi ulusal otoritelerin kalite gereksinimleri, bir kalite yönetim sistemini yönetebilmek için gerekli olan kalite güvencesi, prosedürler, denetim ve raporları gibi konularda uzmanlaşma imkanı buldular.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.