Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA ONAYLI “PROFESSIONAL SKILLS FOR DGR INSTRUCTORS-CATEGORY 1,2,3,6” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARI İLE TAMAMLANDI7 Eylül 2018 CumaSivil havacılık sektörünün eğitim alanında başarılı bir performans sergileyen Akademimiz, bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

IATA onaylı “Professional Skills for DGR Instructors-Category 1,2,3,6” Eğitimi, 03-07 Eylül 2018 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Ajay Balkrishna PANDE tarafından verildi.

İlgili eğitime katılım gösteren Turkish Ground Service, Cargo School and Consulting Srls, National Aviation Services, Pegasus Hava Taşımacılığı, ULS Havayolları Kargo, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Portway, Handling De Portugal, S.A. gibi ulusal ve uluslararası birçok havayolu şirketi ve otorite çalışanları eğitimi başarı ile tamamladı.

Bu eğitim ile katılımcılar, verilen bir hedef kitle için eğitim hedefleri yazma ve sınav soruları hazırlama, öğretim tasarımı tekniklerini kullanarak bir DGR eğitimi geliştirme, etkili kolaylaştırma tekniklerini uygulayarak öğrenimi kolaylaştırma ve eğitim için gerekli olan görsel araçları hazırlama gibi konularda uzmanlaşma imkanı buldular.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.