Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA ONAYLI “AIRPORT TERMINAL PLANNING AND DESIGN” EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARI İLE TAMAMLANDI28 Haziran 2018 PerşembeSivil havacılık sektörünün eğitim alanında başarılı bir performans sergileyen Akademimiz, bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

IATA onaylı “Airport Terminal Planning and Design” Eğitimi, 25-29 Haziran 2018 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen David STEWART tarafından verildi.

Almanya başta olmak üzere Kuveyt, Kenya, Litvanya, Belçika, Hindistan, Suudi Arabistan ve Letonya’nın da içinde bulunduğu birçok farklı ülkeden havayolu şirketi ve otorite çalışanları eğitime katılım gösterdi. The Associated Engineering Partnership-Kuwait, Kenya Airports Authority, Lithuanian Airports, Saudi Arabia Civil Aviation, Saudi Airlines, Brussel Airport Company, Airports Authority of India ve Jsc Riga International Airport gibi uluslararası firma çalışanları eğitimi başarı ile tamamladı.

Bu eğitim ile katılımcılar, terminal tasarımı prensiplerini keşfederek, terminal kapasitesini yönetmeyi ve terminal operasyonlarını altyapı tasarımı ile destekleyebilecekleri gibi konularda uzmanlaştılar.

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.