Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA ONAYLI “AIRLINE SAFETY INVESTIGATION” EĞİTİMİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI…21 Aralık 2018 CumaIATA onaylı “Airline Safety Investigation” Eğitimi, 17-21 Aralık 2018 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Reiner Van ZYL tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

İlgili eğitime Türk Hava Yolları çalışanlarının yanı sıra Ghana Civil Aviation Authority, Eni S.P.A, Zimex Aviation, Rmit University, Libyan Wings Airlines,Royal Jordanian Airlines, Tuifly Gmbh  gibi ulusal ve uluslararası birçok havayolu  şirket çalışanları da katılım gösterdi.

Bu eğitim ile katılımcılar, bir havayolu şirketinin etkili iç güvenlik soruşturmalarını yürütebilmek, iyileştirebilmek ve gelecekteki olayları önleyebilmek için gerekli olan kavramları, teknikleri ve araçları öğrenme imkanı buldular.  

Havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz eden IATA eğitimleri, yeni uzmanlar yetiştirmek için Havacılık Akademisi’nde sizleri bekliyor.