Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA ÖDÜLÜ1 Ocak 2013 Salı
Geçtiğimiz yıl IATA’nın hem Bölgesel Eğitim Ortağı hem de Yetkili Eğitim Merkezi hâline gelen Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, sadece bir yıl içerisinde sergilediği üstün performans neticesinde 2012 Yılı Dünyanın En İyi IATA Bölgesel Eğitim Ortağı Ödülü’nü aldı.

Bu ödül; 2012 yılı içerisinde 17’den fazla IATA eğitimi düzenleyerek ve 300’den fazla kişiye eğitim sağlayarak dünya çapında önemli bir başarıya imza atan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin, yarınların hava taşımacılığı sektörüne insan sermayesi yetiştirmek adına gösterdiği gayreti simgelemekte.

Türk Hava Yolları bünyesinde, uzun yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle yerli ve yabancı kursiyerlerine ticari ve teknik eğitimler ile yönetim ve kişisel gelişim eğitimlerinden oluşan geniş bir hizmet yelpazesi sunan Akademi, IATA eğitimlerinde elde ettiği bu başarıyla kendini bir kez daha ispat etmiş oldu.

Akademi tarafından, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’nın kavşak noktasında yer alan İstanbul’da gerçekleştirilmekte olan IATA eğitimleri; gerek Türkiye gerekse bölge ülkeleri için, havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz ediyor.


Dünya genelinde hava trafiğinin % 84’ünü kapsayan 240 önde gelen hava yolu firmasını temsil eden IATA’nın; Afrika, Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu ve Güney Asya olmak üzere, dünyanın altı bölgesinde bölgesel ortaklık yaptığı çok sayıda kurum bulunmakta. Bu kurumlar arasında Akademi’nin, 2012 yılının en iyisi olarak öne çıkması, bir dünya markası olan Türk Hava Yolları’nın hedeflediği başarıların çıtasını da arttırıyor.