Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA AIRCRAFT ACQUISITION AND FINANCING EĞİTİMİ AKADEMİMİZDE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…20 Ekim 2017 CumaSivil Havacılık sektörünün gelişimine katkı sağlamak hedefi doğrultusunda, sektörün yapı taşı olan havacılık eğitimlerine sağladığı yatırımı IATA Eğitimleri ile destekleyen Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi bir IATA eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdi.

“IATA Aircraft Acquisition and Financing” Eğitimi 16-19 Ekim 2017 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Donal Patrick HANLEY tarafından verildi.

İlgili eğitim, African Export Import Bank, Civil Aviation Authority Uganda gibi uluslararası firmaların çalışanlarının yanısıra Türk Hava Yolları A.O. çalışanlarının katılımıyla başarıyla tamamlandı.

Uçak işletim ve satın alım için mevcut kiralama ve finansal şemaları öğretme amacıyla yapılan bu eğitimle birlikte katılımcılar temel dinamikleri analiz etmeyi öğrenip, uçak alımı veya kiralama kontratlarındaki temel bileşenleri doğru bir şekilde yorumlayıp alanlarında uzmanlaşma sağladılar.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi merkezinde düzenlenen eğitimlerin önemli bir bölümünü oluşturan IATA eğitimleri, Kurumsal Üniversite ünvanına sahip Havacılık Akademisi’nde hava taşımacılığı sektörüne alanında uzman insan kaynağı yetiştirmeye devam ediyor.