Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA’NIN EĞİTİM ORTAĞI HAVACILIK AKADEMİSİ, IATA ÜYESİ DİĞER AKADEMİLERLE BİR ARAYA GELDİ5 Kasım 2015 Perşembe
 

IATA’nın Bölgesel Eğitim Ortağı ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 22-23 Ekim 2015 tarihlerinde Hamburg’da düzenlenen IATA Global Training Partner Conference’a katılım sağladı. IATA’nın, üyeleri ile etkileşimini sürdürmek ve geliştirmek amacıyla her yıl düzenlediği etkinliğe, Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK ve Akademi IATA Eğitim Koordinatörü Recep ÇAĞDAŞ iştirak etti.

 

Havacılık eğitimleri alanındaki global bazda yaşanan gelişmelerin takip edilmesi ve Akademi tarafından getirilen yeniliklerin tanıtılması amacıyla bulunulan etkinlikte, Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK, “Eğitimin Zorlukları” adlı panelde konuşmacı olarak yer aldı. Sn. YÜKSEK, dünyanın dört bir yanından gelen diğer IATA üyesi Akademilere yönelik yaptığı konuşmasında, Akademinin özellikle son iki yılda eğitimin dijitalleştirilmesi alanında kat ettiği gelişmelere, diğer akademilere de örnek teşkil edecek programlama sistemine ve benimsemiş olduğu eğitim modeline yönelik bilgiler paylaştı.

 

Eğitim anlayışını “Eğitim Kaynak Yonetim Sistemi” gibi modern eğitim sistemlerini bünyesinde yapılandırarak tamamen yenileyen Akademi, uluslararası sivil havacılık sektöründe eğitim alanında faaliyet gösteren diğer kurum ve kuruluşlarla benzeri platformlarda yaptığı paylaşımlarla da vizyonunu geliştirmeye devam ediyor.