Haber

YOUR LEARNING HUB

IATA’NIN EĞİTİM MERKEZİ HAVACILIK AKADEMİSİ IATA GLOBAL TRAINING PARTNER CONFERENCE’TA YER ALDI…25 Ekim 2016 SalıTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 17-18 Ekim 2016 tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilen IATA Global Training Partner Conference’a katılım sağladı. IATA’nın Bölgesel ve aynı zamanda Yetkili Eğitim Merkezi olan Havacılık Akademisi, sektöre ilişkin önemli gelişmelerin görüşüldüğü ve gelecek yıl stratejilerinin çizildiği konferansta IATA’nın davetlisi olarak bulundu. Konferansa, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK’in yanı sıra, Havacılık Akademisi IATA Eğitim Koordinatörü Sn. Recep ÇAĞDAŞ ile Eğitim Hizmetleri Pazarlama ve Satış Uzmanı Sn. Süheyla ÖZTÜRK katılım sağladı.  

Konferansın birinci gününde gerçekleştirilen “Training Matters adlı panelde konuşma yapan Sn. YÜKSEK, Türk Hava Yolları’ndaki eğitim anlayışına ve metodolojilerine ışık tutarak, eğitim alanındaki son gelişmeler konusunda dinleyicileri bilgilendirdi. Panelde ayrıca, şirketlerin başarısında eğitimin kritik bir rol oynadığı, başarılı şirketlerin eğitimi ana stratejilerinin bir parçası olarak gördüğü gibi konular vurgulandı.

IATA yetkilileri ile toplantıların gerçekleştirildiği konferansta, Havacılık Akademisi’nin IATA üyeliği kapsamında 2016 dönemi performansı ve başarıları da değerlendirildi. Sn. YÜKSEK, 2016 yılı içerisinde 53 IATA eğitimi planlayan ve gerçekleştirmeye devam eden Havacılık Akademisi’nin, son teknoloji ile ürettiği uluslararası onaylı eğitimleri ile IATA’nın müşterisi olmaktan daha ileri seviyede konumlandırılması gerektiğini ifade etti.

Konferansın ikinci gününde katılımcıları bir araya getiren “Digital Marketing” adlı oturumda ise, şirketlerin dijital stratejiler ve anlamlı kampanyalar üretmek adına yapılabilecek atılımlara dair sunumlar gerçekleştirildi.

Konferansın ikinci gününde ayrıca Emirates Hava Yolları ziyaret edilerek, Havacılık Akademisi bünyesinde yer alan eğitimlerin tanıtımı yapıldı. Ortaklaşa inşa edilecek işbirliği çalışmalarının da görüşüldüğü toplantıya Emirates Aviation University adına Rektör Yardımcı Prof. Ahmed Al ALI, Akademik Hizmetler Dekanı Abdul Nasser CHAKRA ve İş Geliştirme Müdürü Robert JOHNSON katıldı.