Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIKTA KARİYER HEDEFLEYENLERE AKADEMİ'DEN YÜKSEK LİSANS FIRSATI11 Eylül 2014 Perşembe




Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boeing ile ortaklaşa yürüttüğü “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans” programının açılış töreni, Genel Müdürümüz Doç. Dr. Temel Kotil, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanımız Doç. Dr.Kemal Yüksek ve Boeing Türkiye Başkanı Bernie Dunny ile Boeing Ticari Uçaklar Başkan Yardımcısı Dr. Fariba Alamdari’nin katılımıyla İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşti.

Yüksek lisans programı, gelecekteki yöneticilerimizin, ülkenin hızla gelişen havacılık ve uzay sanayisini yönetmede gerekli becerilerle donatılmalarına yönelik olarak tasarlandı. Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı, bölgede türünün ilki olmakla birlikte, ilk etapta, Ortaklığımızın 40 çalışanının istifadesine sunulacak ve Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Cranfield Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi gibi havacılık sektörünün önde gelen kurumlarının eğitmenlerinin ders verdiği eşsiz bir programı olan Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı 2 yıl sürecektir.

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Temel Kotil, program açılışında yaptığı konuşmada, “Kıtalar arasında köprüler inşa ederek; kültürel, ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik önemli adımlar atarak uluslararası entegrasyonun gelişimine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Son 10 yıldır takip ettiğimiz yatırım planı içerisinde önemli ilerlemeler kaydettik. Bugün, mevcut başarımızın üzerine inşa etmeyi sürdürürken, uzun vadeli hedeflerimizi uygulamada, yöneticilerimizin kabiliyet verimliliğini artıracak bu yeni programın mesleki yeterliliklerine de önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum,” dedi.

Eğitim kataloğunun kapsamını ve verimliliğini onay belgeleri ve akreditasyonlarla her geçen gün daha da artıran Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, şimdi havacılık sektöründe lider olmak isteyen profesyoneller için İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boeing işbirliği ile Air Transport Management Yüksek Lisans Programı’nı yürütmektedir.

Ortaklığımıza hayırlı olmasını dileriz.