Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ'NE EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ ZİYARET23 Haziran 2017 CumaTürk Telekom Akademisi yetkilileri, Havacılık Akademisinin eğitim metodolojisi,eğitim anlayışı ile yeni uygulamalar hakkında bilgi edinmek ve eğitim alanında işbirliği yapılacak alanları konuşmak amacıyla Havacılık Akademisi’ni Yeşilköy’deki yerleşkesinde ziyaret etti.

21 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen görüşmede,Türk Telekom Akademi ve İç İletişim Direktörü Sn. Mehmet ALDANMAZ ile Teknoloji Eğitim ve Gelişim Müdürü Sn. Doğan ÖZMEN, Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal YÜKSEK tarafından ağırlandı.

İlgili görüşmede, Akademi Başkanı Sn.YÜKSEK, Pazarlama ve Satış Müdürü Sn, Mustafa DEMİRAK ve Eğitim Başkanlığı çalışanı Mühendis Sn. Aysu AYTAÇ ziyaretçilerine Akademi’nin eğitim alanında yaptığı yeni projeler, uygulamalar, değişen eğitim anlayışı, geliştirilen eğitim sistemleri ve geliştirdiği eğitim metodolojisi hakkında bilgiler verdi.

Akademimizin, özellikle son iki yılda eğitimin dijitalleştirilmesi alanında kat ettiği gelişmelere, diğer akademilere de örnek teşkil edecek programlama sistemine ve benimsemiş olduğu eğitim modeline yönelik bilgiler paylaşıldı. Ziyaretçiler, eğitim kaynaklarının etkin kullanımından sertifikasyon sistemine kadar eğitim süreçlerine yönelik birçok konuda bilgilendirildi.

Her iki Akademi tarafından oldukça verimli geçen görüşmede, Türk Telekom Akademisi yetkilileri de eğitim alanında yaptıkları projeleri, eğitim sistemlerini ve geliştirdikleri eğitim metodolojilerini Akademimiz yetkililerine aktardı.Bu ve benzeri projelerin üretilmesi ve destek sağlanması konusunda taraflarca olumlu görüşler belirtildi.

Havacılık Akademisi, diğer kurumlarla işbirliği yaparak, eğitim ve sistemleri alanlarında destek sağlayıcı rol oynamaya devam ediyor.Yetkililerin sorularının detaylı bir şekilde yanıt bulduğu görüşme, taraflar arasında yürütülecek çalışmaların ilk adımlarını teşkil ediyor.