Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ YENİ PROJELERE HAZIRLANIYOR…29 Mart 2016 SalıHavacılık Akademisi, bünyesinde ürettiği sınıf içi ve e-learning eğitimlerle ve diğer kurumlarla geliştirdiği projelerle, yerel ve global sektörün eğitim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Ortak çalışmalar yürüttüğü kurumların önde gelenlerinden bir tanesi olan üniversitelerle yakın temaslarını sürdüren Akademi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi ile geçen yıl başlattığı master programı projesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut Güner ve Prof. Dr. Ali Rıza BÜYÜKUSLU ile Warwick Üniversitesi’nden danışman ve eğitmen Peter LYNAM, 24 Mart 2016 tarihinde Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen toplantıda, mevcut işbirliği kapsamında tasarlanan ve geçen yıl uygulanmaya başlanan Industrial R&D and Technology Management Program’ın devamı ve geliştirilmesi gündeme gelirken, aynı zamanda havacılık sektörüne değer katacak benzer projeler için de adımlar atıldı.  Master programlarına ilave olarak yeni inovatif uygulamalar üzerinde de duruldu ve çalışmaların tasarı süreçleri taraflarca alınan kararlarla resmen başlatılmış oldu.

Ulusal ve global bazda çeşitli eğitim ve havacılık kurumları ile görüşmeler ve çalışmalar yürütmeye devam eden Akademi, geliştirdiği eğitim sistemleri ile de eğitim sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırdı. Bu sayede Akademi, üstlendiği misyon çerçevesinde sektöre kazandırdığı eğitim projeleri ile eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.