Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ DEFA “IATA PREMIER CIRCLE MEMBER” UNVANINI ALDI!24 Nisan 2018 SalıGeçtiğimiz yıl İstanbul’da, IATA’ya ait 20 eğitim programını, 500’den fazla öğrenciye ulaştırarak, IATA’nın 2017 yılı süresince dünya genelindeki bölgesel eğitim partnerleri arasında ilk sırada yerini alan ‘Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’, 2018 yılında da yine aynı ivmeyi sürdürerek, 20’den fazla eğitim programıyla” üçüncü kez üst üste “IATA Premier Circle Member”  unvanına layık görüldü.

IATA’nın Bölgesel Eğitim Ortağı ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 16-18 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen “IATA Global Training Partner Conference” a ev sahipliği yaptı.

Sektöre ilişkin önemli gelişmelerin görüşüldüğü ve gelecek stratejilerinin çizildiği konferansta geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da çok sayıda IATA eğitimine ev sahipliği yapan Havacılık Akademisi, satış performansından dolayı “IATA Premier Circle Member” üyesi olmaya yeniden hak kazandı. Havacılık Akademisi’nin üstün performansı neticesinde kazandığı başarı plaketi, düzenlenen gala gecesinde IATA Eğitim ve Gelişim Enstitüsü Direktörü Sn. Guy BRAZEAU tarafından Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK’e takdim edildi.

Türk Hava Yolları bünyesinde, uzun yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle yerli ve yabancı kursiyerlerine ticari eğitimler ile yönetim ve kişisel gelişim eğitimlerinden oluşan geniş bir hizmet yelpazesi sunan Akademi, IATA eğitimlerinde elde ettiği bu başarıyla kendini bir kez daha ispat etmiş oldu.

Milli bayrak taşıyıcı havayolumuzun ilk etapta kendi personelinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan, sonrasında ise tüm Türkiye ve dünyadan çok sayıda kuruma eğitim hizmeti sağlayan Havacılık Akademisi birçok farklı kuruluşa 30 yılı aşkın süredir eğitim hizmeti vermektedir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile uyumlu bir işbirliği içerisinde sürdürülen ‘IATA Eğitimleri’ de yine bu çerçevede, küresel taşıyıcının eğitim merkezinde düzenlenen eğitimlerin önemli bir bölümünü teşkil etmektedir.

IATA dışında diğer havacılık kurum ve otoriteleri ile üniversitelerle de proje bazlı işbirliklerini sürdüren Akademi, 2018’de gerçekleştireceği IATA eğitimleri ile başarı grafiğini yükselterek, bu yıl da dünyanın dört bir yanından gelen kursiyerleri seçkin eğitimlerinde ağırlamaya devam ediyor.