Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ TÜRKİYE-ASYA HAVACILIK KONFERANSI’NDA!25 Nisan 2018 ÇarşambaHavacılık sektöründe fark yaratmak ve bilgi akışı sağlamak için 23-24 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye-Asya Havacılık Konferansı’na Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi katılım gösterdi.

Bu büyük etkinliğe 40’tan fazla ülkeden havacılık sektöründe önde gelen firmalar katılım gösterdi. Türkiye-Asya Havacılık Konferansını panellerle başladı. Panelde, eğitimde olumsuz insan faktörünü ele alan Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK, ne tür düşüncelerin ve davranışların eğitim süreçlerini aksattığını ve bu problemin nasıl ortadan kaldırılabileceğini katılımcılara aktardı. Eğitim sürecinde olumsuz insan faktörünün eğitici, planlayıcı veya katılımcı olabileceğinden bahsederek, bilgi transferinde eksiklikler, kaynakların ve zamanın verimli kullanılamaması, değerlendirme aşamasında objektif olunamaması gibi problemlere de değindi. Verimliliği arttırabilmek için olumsuz insan faktörünü ortadan kaldırmanın gereğini vurgulayan Sn. YÜKSEK, Havacılık Akademisi olarak, bu olumsuzlukları eğitimleri dijitalleştirerek en aza indirgediklerini ifade etti. Havacılık Akademisindeki eğitim sürecini ve eğitim metodolojisini detaylı olarak anlatan Sn. YÜKSEK, eğitim içeriklerinin de sürekli olarak güncellendiğini vurguladı.

Konferansın sonunda Başkanımız Sn. YÜKSEK’e plaket takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Güncel eğitim içerikleri ile sınıf ve dijital ortamda ulusal ve global pazara sunduğu eğitimlerle günden güne gelişme gösteren Havacılık Akademisi, bu gibi büyük organizasyonlarda geniş kitlelere ulaşarak, eğitim sistemleri alanında kendini tanıtmaya devam edecek.