Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ, TEGEP KA’18 ZİRVESİNDE!7 Haziran 2018 PerşembeKuruluşundan itibaren; misyonu doğrultusunda “Kurumsal Akademi Yapılandırma Çalışma Komitesi” liderliğinde, kurumsal akademiler konusunda vizyon sunmak, farkındalığı artırmak ve perspektif sunmak üzere çalışmalar yürüten TEGEP, bu sene de eğitim ve gelişim profesyonellerini bir araya getirdi.

Çağımızın ilerleyen teknolojileriyle birlikte, eğitim birimleri de bir dönüşüm içine girdi. Bu dönüşüm sürecinde, şirketlerin kurduğu “Kurumsal Akademiler”, TEGEP’in KA’18 Zirvesine katıldı. Kurumsal Akademilere dair bir vizyon sunmayı ve farkındalık yaratmayı hedefleyen ve KA’18 başlığı ile 30 Mayıs’ta gerçekleşen Kurumsal Akademi Zirvesi’ne Havacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal YÜKSEK de katıldı.

İlgili zirvede bir sunum gerçekleştiren Sn. YÜKSEK; konuşmasında yeni eğitim metodolojisinin ilerleyen teknoloji çerçevesinde oldukça gerekli olduğunu söyledi. İleryeleyen teknolojiyle birlikte eğitim ihtiyaçlarının değiştiğini ve bu yüzden de artık eğitimin dijitalleşmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Havacılık Akademisi’nin dijital ve blended eğitimlerini ve yeni eğitim metodolojisini ayrıntısıyla anlatan Sn. YÜKSEK, eğiticilerin de gelişen eğitim yöntemleriyle beraber değişmesi gerektiğini söyledi. Havacılık sektöründe bunun büyük bir ilerleme sağlayacağının özellikle altını çizdi.

Havacılık Akademisi, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli başarılar elde etmiş bir kurum olarak, güncel eğitim teknolojilerini takip etmeye ve diğer kuruluşlara da bu anlamda katkı sağlamaya devam edecek.