Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ, İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İLE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ALANINDA BİRARAYA GELDİ27 Ocak 2015 Salı
Havacılık sektörünün eğitim ihtiyacını karşılama misyonu çerçevesinde faaliyetlerini yürüten Havacılık Akademisi, son dönemde, bilişim teknolojileri alanındaki çalışmaları ile eğitim süreçlerine yeni bir soluk getirdi. Geliştirdiği inovatif uygulamalarla dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Akademi, bir yandan eğitim yelpazesini genişletirken diğer yandan çeşitli kurum ve kuruluşlar ile ortak projeler geliştirme yoluna gidiyor. Sektöre yönelik faydalı çalışmaların yürütülebilmesi amacıyla görüşmeleri başlattığı kuruluşlardan bir tanesi de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi.

 

İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah ŞARMAN, İBB Eğitim Müdürü Volkan ÇAKMAK’ın da aralarında yer aldığı beraberindeki 3 kişilik bir heyet ile 27 Ocak 2015 tarihinde Akademiyi ziyaret etti. Havacılık Akademisinin Yeşilköy’deki yerleşkesinde Akademi Başkanı Doç Dr. Kemal YÜKSEK tarafından ağırlanan konuklar, Akademi tarafından geliştirilen eğitim sistemleri ve modüllerine yoğun ilgi gösterdi. Özellikle son iki yıl içerisinde, Akademi bünyesinde görev yapan bilişim teknolojisi uzmanlarından ve eğitmenlerden oluşan profesyonel ekiplerce üretilen eğitim ve sistemlerinin tanıtımı uygulamalı olarak yapıldı, konuklar tarafından yöneltilen sorulara açıklık getirildi.

 

Görüşmenin en ilgi çekici yanını ise, Akademi’nin ürettiği en önemli sistemlerden bir tanesi olan FAAL Sistemi’nin tanıtımı oluşturdu. İlgili sistem, eğitim süreçlerini hızlandırması, planlamadan eğitim sonrasına kadar tüm eğitim süreçlerini iyileştirmesi, istenilen zamanda çalışan ve yöneticilere hemen her konuda rapor alma imkânı sunması gibi kabiliyetleri ile birçok kurum için çözüm yolu niteliğinde. Ele alınan bir diğer konu ise, Akademi tarafından oluşturulan stüdyoda geliştirilen e-learning eğitimleri ve kullanım şekilleri oldu.

 

Eğitim alanındaki tüm bu yeni uygulamalar konusunda detaylı olarak bilgilendirilen konuklar, beğenilerini dile getirmenin yanı sıra, ilgili sistemleri kendi eğitim süreçlerine de entegre etme düşüncesinde olduklarını belirttiler. Bu itibarla, ortak yürütülecek çalışmaların devamı niteliğinde tarafların yeniden bir araya gelmesi söz konusu olacak.