Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ İLE YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNDE YENİ BİR MASTER PROGRAMI: “INDUSTRIAL R&D AND TECHNOLOGY MANAGEMENT PROGRAM”25 Kasım 2015 ÇarşambaTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi ile kurduğu işbirliği çerçevesinde başlatılan “Industrial R&D and Technology Management Program” isimli master programının açılışı, 19.11.2015 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirildi.  

Açılışa, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail YÜKSEK, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut GÜNER, Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem BEKTAŞ ile Warwick University’den Dr. Angela CLARKE iştirak ederken, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nden ise Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, Dil Eğitim ve Hizmetleri Müdürü Muzaffer ÖZÇELİK ve Proje Yöneticisi Ahmet YILDIRIM katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail YÜKSEK, açılış sırasında yaptığı konuşmasında, ülkemizin gurur kaynağı olan Türk Hava Yolları ile ortaklaşa yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, farklı projelerle bu çalışmaların devamının geleceği mesajını verdi. Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK ise konuşmasında, eğitim alanında yenilikçi bakış açısıyla son birkaç yıllık süreçte Akademi tarafından yürütülen projelere ve uygulamalara değindi. Üniversitelerle gerçekleştirilen işbirliği çalışmalarının hem kurumlar hem de üniversiteler açısından öneminin altını çizen YÜKSEK,  konuşmasını bu ve benzeri projeleri üretmeye ve destek sağlamaya devam edecekleri bilgisini ileterek tamamladı. 

Sektörün geleceğinin inşasında kuruluşlar ile üniversiteler arasında kurulan işbirliğinin yadsınamaz öneminin bilincinde hareket eden Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, bu alanda gerçekleştirdiği projelere Yıldız Teknik Üniversitesi ile başlattığı çalışma ile yenisini ekledi. Birbirinden değerli akademisyenleri ve sektörün duayenlerini bu sayede öğrencilerle buluşturan ve nitelikli eğitim ile donanımlarının yolunu açan proje, sektöre kalifiye çalışan ve liderler kazandırılması noktasında büyük öneme sahip. Eğitimi, geleceğe yapılan en önemli yatırım kaynaklarından biri olarak gören Türk Hava Yolları, bünyesinden 20 çalışanının Industrial R&D and Technology Management Program’a katılabilmesine olanak sağladı.

Programın dersleri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Beşiktaş Kampüsünde gerçekleştiriliyor. Çalışanların etkin bir biçimde katılımlarının sağlanabilmesi amacıyla, her iki ayda bir Çarşamba - Pazar günleri uygulanan programın dili İngilizce. Program toplam dokuz modülden oluşuyor. Bu modüllerin altı adedinden başarı gösterenler Warwick Üniversitesi “Industrial R&D and Technology Management Postgraduate” sertifikası almaya hak kazanıyor, dokuz modülü tamamlayan kişiler ise, aynı zamanda tez de yazarak  “Engineering Business Management” master derecesi alabiliyor.