Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ IFTE 2016’DA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ 11 Mayıs 2016 ÇarşambaTürkiye’nin tek havacılık eğitim fuarı IFTE 2016, Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda 6- 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirildi. Havacılık alanında çalışan ve kariyer yapmak isteyenlerin her türlü sorularına cevap buldukları fuarda Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, müşterileri ve iş ortakları ile bir araya geldi.

IFTE 2016’nın açılışı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek, Eski Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve diğer ziyaretçiler eşliğinde gerçekleşti.

IFTE 2016’nın açılışında konuşma yapan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi şunları söyledi: “IFTE 2016, havacılığa gönül verenlerin buluştuğu bir fuar. Türkiye'nin pilot ve teknisyen ihtiyacını kendi imkânları ile karşılaması anlamında IFTE 2016 çok önemli bir yer tutuyor. Bildiğiniz gibi bir önceki IFTE Fuarı'na 10 binin üzerinden ziyaretçi katıldı. Bu yıl, bu sayının artmasını bekliyoruz. Biz de SHGM olarak bu fuarın yanındayız, destekçisiyiz. Sayın Bakanımız Binali Yıldırım da buraya katılmayı çok istedi. Fakat yoğun programından dolayı katılamadı. Ancak size selamlarını ve desteklerini iletti. Ben bu fuarı düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun."

Fuar süresince Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, standa gelen ziyaretçilere eğitim programları hakkında bilgiler sağladı. Fuarın ilk gününden itibaren yoğun ilgili gören Havacılık Akademisi standı, gerçekleştirilen yarışmalar ve simülasyon oyunları ile de dikkat çekici görüntülere sahne oldu. Simülasyon oyunu yarışmasında en yüksek puanı alanlara Batman&Superman uçak maketleri hediye edildi.