Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ IATA KÜRESEL EĞİTİM ORTAKLIĞI KONFERANSINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR!18 Nisan 2018 ÇarşambaTürk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Havayolu Taşımacılığı Birliği IATA’nın ‘Küresel Eğitim Ortaklığı Konferansı’ başladı!

Dünyanın dört bir yanından gelen 200 Havalimanı temsilcisinin katılım gösterdiği konferansa Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İlker AYCI’nın konuşmasıyla başlayan konferans, panellerle devam ediyor. Konferansın ilk günü panel bölümünde, Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK konuşmacı olarak yerini aldı.

Konuşmasında yeni eğitim metodolojisinin ilerleyen teknoloji çerçevesinde oldukça gerekli olduğunu söyleyen Sn. YÜKSEK, gençlerin ilgi alanlarının kitaplardan bilgisayarlara kaydığını, bu yüzden de artık eğitimin dijitalleşmesinin bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Havacılık Akademisinin dijital ve blended eğitimlerini ve eğitim yöntemlerini ayrıntısıyla anlatan Sn. YÜKSEK, eğiticilerin de gelişen eğitim yöntemleriyle beraber değişmesi gerektiğini söyledi. Havacılık sektöründe bunun büyük bir ilerleme sağlayacağının özellikle altını çizdi.

Havacılık Akademisi, üç gün boyunca sürecek olan konferansta misafirlerini ağırlamaya devam edecek.