HAVACILIK AKADEMİSİ, BÖLGESİNİN ICAO TRAINAIR PLUS EĞİTİMLERİNİ VEREN TEK YETKİLİ EĞİTİM MERKEZİ OLDU8 Temmuz 2015 ÇarşambaICAO’nun tam üyesi ve Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi olan Havacılık Akademisi, faaliyet gösterdiği sektörün eğitim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam edebilmek amacıyla akreditasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek bölgesinde ICAO Trainair Plus eğitimleri veren tek yetkili merkez haline geldi.

IATA, PEARSON, EDEXCEL gibi birçok uluslararası akreditasyona sahip olan Havacılık Akademisi, 2012 yılında ICAO Trainair Plus Program’a “associate member” statüsünde üye oldu. 17-19 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da ev sahipliğini yaptığı “ICAO TRAINAIR PLUS SYMPOSIUM’da ise tam üyelik aldı. Bu doğrultuda yürüttüğü çalışmalarıyla başarılarına sürekli yenilerini ekleyen Havacılık Akademisi, Mart 2015’te İrlanda, Dublin’de ICAO’ya üye olan havacılık eğitim kuruluşlarının katımıyla gerçekleştirilen ICAO Global Aviation Training & Trainair Plus Symposium’da “ICAO Bölgesel Eğitim Mükümmellik Merkezi” unvanını aldı. 

ICAO Trainair Plus tam üyeliği çerçevesinde “Seyahat Dokümanları Eğitimi”ni dizayn edip sektöre sağlayarak havalimanı güvenliği alanında kayda değer ölçüde katkı sağlayan Akademi, ICAO kural ve talimatları ile uyumlu daha birçok eğitimi global sektöre kazandırmaya devam ediyor. Akademi aynı zamanda, kendi eğitmenlerinin yanı sıra ICAO ve üyelerinin bünyesinde yer alan dünyanın dört bir yanındaki eğitmenler ile global sektörün hemen hemen her alandaki eğitim ihtiyacını karşılama kapasitesine sahip. Kargo, yolcu hizmetleri, pazarlama, satış, havacılık kuralları, güvenlik, tehlikeli maddeler gibi çeşitli alanlarda görevli personel için havalimanı, havayolu, kargo, üniversiteler gibi kurum ve kuruluşlara verilen eğitimler, ihtiyaçları doğrultusunda istenen mekânda ve dilde sağlanabiliyor.

Akademi, nitelikli eğitmen kadrosu ve güncel içerikli eğitimleri ile Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve Asya bölgelerindeki müşterilerinin eğitim ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyor. Bu bölgelere ilave olarak, pazarlama stratejisi doğrultusunda son yıllarda özellikle IATA onaylı eğitimleri ile portföyüne eklediği Afrika bölgesindeki müşterilerinin eğitim ihtiyaçlarını da arttırdığı akreditasyonlar sayesinde yüksek kalite standartları çerçevesinde karşılıyor.  

30 yılı aşkın süredir elde ettiği tecrübesi ile teknolojiyi harmanlayarak kendi bünyesinde sektörün ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte modern eğitimler üreten Akademi, hizmet yelpazesini her geçen gün genişletiyor. Hizmet kalitesini arttırmak amacıyla sahip olduğu SHGM, IATA (RTP, ATC, ATS), PEARSON, EDEXCEL gibi ulusal ve uluslararası otoritelerden aldığı yetki ve akreditasyonlarına bir yenisini ekleyen Akademi, ICAO Trainair Plus tam üyelik yetkisi ve Bölgesel Eğitim Mükemmellik Merkezi unvanı ile yüksek standartlarda havacılık eğitimi veren global bir eğitim merkezi olma vizyonuna ulaşma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.