Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ BAŞKANI SN. PROF. DR. KEMAL YÜKSEK SİNGAPUR’DA KONUŞMACI OLARAK YERİNİ ALDI!5 Mart 2018 PazartesiGüncel eğitim içerikleri ile sınıf ve dijital ortamda ulusal ve global pazara sunduğu eğitimlerle havacılığa büyük katkılar sağlayan Akademimiz Aviation Festival Asia kapsamındaki Aviation Human Capital etkinliği için Singapur’daydı.

Dünyanın her yerinden 150’den fazla konuşmacının bulunduğu bu etkinlikte Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK, bu etkinlik kapsamında “Managing Negative Human Factor in Training” adlı bir sunum gerçekleştirdi. Eğitim sürecindeki olumsuz insan faktörünü detaylı bir şekilde anlatan Sn. YÜKSEK, bu problemin nasıl çözülebileceği hususunda çalışmalarından bahsetti.

Sn. YÜKSEK, eğitim sürecinde olumsuz insan faktörünün eğitici, planlayıcı veya katılımcı olabileceğinden bahsederek, bilgi transferinde eksiklikler, kaynakların ve zamanın verimli kullanılamaması, değerlendirme aşamasında objektif olunamaması gibi problemlere de değindi. Verimliliği arttırabilmek için olumsuz insan faktörünü ortadan kaldırmanın gereğini vurgulayan Sn. YÜKSEK, Havacılık Akademisi olarak, bu olumsuzlukları eğitimleri dijitalleştirerek en aza indirdiklerini ifade etti. Havacılık Akademisindeki eğitim sürecini  ve eğitim metodolojisini detaylı olarak anlatan Sn. YÜKSEK, eğitim içeriklerinin de sürekli olarak güncellendiğini vurguladı.

Havacılık Akademisi, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli başarılar elde etmiş bir kurum olarak, güncel eğitim teknolojilerini takip etmeye ve diğer kuruluşlara da bu anlamda katkı sağlamaya devam edecek.