Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ AFRICAN AIRSHOW’DA YERİNİ ALDI…17 Kasım 2017 CumaHavacılık sektörünün oldukça hızlı gelişen bölgesi Afrika’nın önemli merkezlerinden olan Gana, 24 – 26 Ekim tarihlerinde ilk defa uluslararası havacılık fuarına ev sahipliği yaptı. Kotoka Uluslararası Havalimanı’nda “AFRICAN AIRSHOW” adıyla düzenlenen Afrika Genel Havacılık ve Savunma Sanayileri Fuarı’na, Afrika bölgesinde yatırımlarını büyüten Türk Hava Yolları sponsorluk desteği verdi. Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi de bu büyük organizasyonda yerini aldı.

Birçok kıtadan önemli havacılık endüstrisinin parçalarının bulunduğu bu organizasyona, Afrika, Asya ve Avrupa’dan havayolu şirketleri ve havalimanı otoritelerinin yanısıra, teknik havacılık şirketleri, devlet otoriteleri, sivil havacılık otoriteleri, kargo şirketleri, charter operasyonlar düzenleyen firmalar ve hava taşımacılığı araç üreticileri gibi kurumlar da katıldı.

Akademimiz, Türk Hava Yolları’nın vermiş olduğu sponsorluk desteği kapsamında kurulan stantta başta Gana Devlet Başkanı olmak üzere, ziyaretçilerine Akademimizin çeşitli faaliyetleri anlatıldı. Havacılık Akademimizin tanınırlığını arttırmak amacıyla ziyaretçilere, eğitimlerimizi tanıtıcı doküman ve broşürler dağıtılıp, IATA eğitimlerimiz başta olmak üzere, kurumsal çözüm eğitimlerimiz, tehlikeli maddeler ve güvenlik eğitimlerimiz ile ilgili bilgiler verildi. Bu görüşmeler neticesinde Akademimiz, Africa World Airlines, Grand Central Airport South Africa, Royal Air Maroc, Air Mauritius, Ethiopian Airlines, South African Airways, Rwand Air, Michelin, Amadeus, SAAB, SITA, Air Brussels, Diamond Aircraft, Air Charter Service, Servair Ghana, Skyplan ve Skyworld Air Services gibi global havacılık sektörünün önemli kuruluşları ile bilgi alışverişinde bulundu.

Havacılık sektörünün bu kıtada 6.7 milyon kişiye istihdam sağladığı ve yılda 67 milyon yolcuya hizmet verildiği düşünülecek olursa, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin bu fuara katılımı oldukça önem arz ediyor.