Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ “IATA MANAGEMENT OF TRAINING” EĞİTİMİ İLE HAVACILIK SEKTÖRÜNE YENİ PROFESYONELLER KAZANDIRDI12 Mayıs 2017 CumaUzun yılların getirdiği birikim ve tecrübeyle yerli ve yabancı kursiyerlerine ticari ve teknik eğitimler ile yönetim ve kişisel gelişim eğitimlerinden oluşan geniş bir hizmet yelpazesi sunan Havacılık Akademisi, IATA eğitimleri ile yarınların hava taşımacılığı sektörüne alanında uzman insan kaynağı yetiştirmeye devam ediyor.

“IATA Management of Training” isimli eğitim 8-12 Mayıs 2017 tarihlerinde IATA’nın Bölgesel Eğitim Ortağı ve Yetkili Eğitim Merkezi olan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi sınıflarında alanında uzman eğitmen Jaap De LANGE’ın anlatımı ile gerçekleşti.

İlgili eğitim, Ortaklık çalışanlarımızın yanı sıra Flynas, Saudi Arabian Airlines, National Handling  Service, Sun Express, AHS Group gibi ulusal ve global firmaların çalışanlarının da katılımıyla başarıyla tamamlandı.

Eğitim ve gelişim yöneticileri ile insan kaynağı uzmanları için tasarlanan eğitim; katılımcıların program geliştirme ve yenileme için stratejik planlar oluşturma, daha iyi finansal kararlar alma, eğitim kaynakları yönetimini geliştirme, bilgisayar teknolojisini eğitime entegre etme gibi konularda uzmanlaşmalarına olanak sağladı.

Akademi tarafından, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’nın kavşak noktasında yer alan İstanbul’da gerçekleştirilmekte olan IATA eğitimleri; gerek Türkiye gerekse bölge ülkeleri için, havacılık sektörünün profesyonel eğitim ihtiyaçlarını karşılaması ve sektörde kalifiye personel yetişmesine büyük katkı sağlaması bakımından önem arz ediyor.