Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ “YENİDEN TÜRKİYE: MEZUN BULUŞMASI” ETKİNLİĞİNDE YERİNİ ALDI1 Aralık 2017 CumaCumhurbaşkanlığı himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde eğitim almış olan mezunlar bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri ve birçok Türkiye mezununun katıldığı bu programda Türk Hava Yolları Genel Müdürümüz Sn. Bilal EKŞİ’yi temsilen Havacılık Akademisi Başkanımız Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK ve Eğitim Hizmetleri Pazarlama ve Satış Müdürü Sn. Mustafa DEMİRAK katıldı. Bu etkinlik için TİKA, TÜBİTAK, Yeşilay ve önemli üniversitelerin olduğu stand alanında Akademimiz yerini aldı.

Etkinlikte, Havacılık Akademisi standına ilgi oldukça yoğundu. Özellikle, Air Transport Management Master Programı hakkında birçok soru ve katılım talebi geldi. Türk Hava Yolları hakkında bilgi sahibi olan dünyanın dört bir yanından gelen Türkiye Mezunları, Akademimiz hakkında merak ettiklerini öğrenme imkanı buldular. Katılımcılara dijital ve blended eğitimlerimizin kataloglarla tanıtımı yapıldı. Akademimizin özel programlarından biri olan Uçuş Korkusunu Yenme Programı da uçuş korkusu olup memleketlerine gidemeyen katılımcıların dikkatini çekti. Bunun yanı sıra Hazerfan Oyunumuz katılımcıların ilgi odağı haline geldi. Oyunu başarıyla tamamlayan katılımcılara uçak maketi verildi.

Program, en yaşlı YTB üyesi 89 yaşındaki Lübnanlı Ali Çelebi’ye ve Muhammed El Manguş’un oğluna, Başbakan Yıldırım tarafından hediye sunulması ve ardından yapılan gala yemeği ile sona erdi.