Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ’NİN TÜBİTAK DESTEKLİ YENİ NESİL EĞİTİM UYGULAMALARI PROJE LANSMANI GERÇEKLEŞTİ22 Mayıs 2018 SalıTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, 14 Mayıs 2018 tarihinde Türk Hava Yolları VIP Salonunda “TÜBİTAK Destekli Yeni Nesil Eğitim Uygulamaları Proje Lansmanı” etkinliğini gerçekleştirdi.

Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK’in açılış konuşması ve sunumuyla başlayan bu lansmanda, Sn. YÜKSEK, Havacılık Akademisi’nin yeni nesil eğitim sistemini detaylı olarak katılımcılara anlattı. Sn. YÜKSEK, Türk Hava Yolları’nın bu projeyle, tamamen yerli ve milli eğitim Teknolojileri kullanılarak LMS (Learning Management System) sistemine sahip olacağının altını çizerek; uçuş korkusunu yenme programı, yakıt ve de-icing eğitimleri gibi 3D VR uygulamalarının da geliştirildiğine değindi.

TÜBİTAK tarafından ilk kabul alan Türk Hava Yolları projesi olma özelliği taşıyan bu proje, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin yeni nesil e-eğitim platformu ve bu platform üzerinde çalışan örnek uygulamaların geliştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu çalışma kapsamında; mevcut tüm eğitimleri yönetebilmesi, yeni nesil mobil uygulamalar ve ileri eğitim teknolojilerine dayalı içeriklerinin desteklenmesi, gelişmiş güncel ölçümleme metodlarının (SCORM X-Api) kullanılabilmesi, örnek eğitim amaçlı mobil uygulama geliştirilmesi ve örnek eğitim amaçlı VR uygulama geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Gerçekleştirilen bu lansman sonunda projenin yönetimi ve takibinden sorumlu Sn. Dr. Özgür KAYMAZ’a ve Sn. Ümit DOĞAN’a, Havacılık Akademisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Kemal YÜKSEK tarafından plaket takdimi yapıldı. Plaket takdiminin ardından pasta kesimi ve fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Lansman, katılımcıların canlı olarak Uçuş Korkusunu Yenme Programı Yolcu Simülatörü deneyimlemeleri ile sona erdi.