Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN İTÜ’YE ANLAMLI ZİYARET1 Aralık 2016 PerşembeTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)  ile eğitim projeleri çerçevesinde başlattığı işbirliği çalışmalarını sürdürüyor. Akademi Başkanı Sayın Doç. Dr. Kemal YÜKSEK, 28 Kasım 2016 tarihinde İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA’yı makamında ziyaret etti. 

Sn. YÜKSEK yaptığı ziyarette, 12 Temmuz 2016 tarihinde yapılan rektörlük seçiminde ikinci kez “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü” olarak atanan Sn. KARACA’ya tebriklerini iletti. Yapılan görüşmede aynı zamanda, mevcut projelerin geliştirilmesi için atılması gereken adımlar değerlendirilirken, hava taşımacılığı sektörünün gelişiminde önemli bir rol oynayan “eğitim” alanında yapılması gerekenler üzerinde duruldu. Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK ziyaretini, Sn. KARACA’ya yönelttiği tebrik ve teşekkürlerinin yanı sıra hediye takdimi ile sonlandırdı. 

Havacılık Akademisi ve İTÜ başta olmak üzere, Boeing’in de dâhil olduğu sektörün lider kurum ve kuruluşları tarafından şekillendirilen bir proje kapsamında, 2013 yılında ilki düzenlenen “Air Transport Management Master Program”, dördüncü grup öğrencileri için 2017 yılının Ocak ayında başlatılacak. Başvurular, programın hayata geçirilmesine öncülük eden Havacılık Akademisi’ne yapılıyor.

Havacılık sektörüne alanında uzman çalışanlar ve liderler kazandıran master ve doktora programlarının sektöre katkısının bilincinde olan Havacılık Akademisi, İTÜ’nün yanı sıra yerel ve global diğer üniversitelerle de işbirliği çalışmaları yürütüyor. Bu kapsamda Akademi, uluslararası bilinirliğe sahip farklı bir üniversite ile başlatacağı yeni master ve doktora programları için 2017 yılı başında başvuruları almaya başlayacak.