Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ’NİN BAŞLATTIĞI ‘’EĞİTMEN YETKİLENDİRME PROGRAMI’’ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘’YABANCILAR İÇİN TÜRKÇE DİL EĞİTİMİ’’ BAŞARIYLA TAMAMLANDI…27 Temmuz 2018 CumaTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, hayata geçirdiği “sektörel modern eğitim ekosistemi” projesi kapsamında sektörün beklentilerini karşılayacak bilgilerin öğrencilere ulaştırılması amacı ile üniversite eğitmenleri için “Eğitmen Yetkilendirme Programı”nı başlattı. Program dahilindeki ‘’Yabancılar İçin Türkçe Dil Eğitimi’’ ise farklı üniversitelerden birçok eğitmenin katılımı ile 20 Temmuz 2018 tarihinde başarıyla tamamlandı. 

İlgili programa, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Arel Üniversitesi’nden katılım gösteren ve başarılı olan eğitmenler sektörün gereksinimlerine uygun olarak verilen “Yabancılar İçin Türkçe Dil Eğitimi”nde yetkilenme imkanı buldular. Bu eğitimle katılımcılar, başlangıç düzeyinde selamlama ve tanışma becerilerini edinirken, çeşitli yazılı ve sözel alıştırmalarla pratik yapma imkanı buldular. Ayrıca üniversite öğrencileri, Havacılık Akademisi’nin verdiği bütünleşik (blended) eğitim ortamında havacılık eğitimlerini çok daha avantajlı kurs ücreti ile alabilecek ve sertifika sahibi olacaklar.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, geleceğin şekillenmesinde etkin rol oynayan üniversiteler için geliştirdiği projeler ile eğitim alanında destekleyici rol oynamaya devam ederken aynı zamanda hem ulusal hem de uluslararası alanda tanınırlılığını artırmaya devam ediyor.