Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ’NE “TEKNOFEST İSTANBUL”’DA YOĞUN İLGİ... 24 Eylül 2018 PazartesiTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi, Türkiye’nin ayakları yere basmayan ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali “Teknofest İstanbul” da dört gün boyunca yerini aldı. Festival boyunca, yoğun ilgi gören Akademi’nin kendi bünyesinde geliştirdiği Hazerfen simülasyon oyunu ve sanal gerçeklik destekli uçuş yolcu simülatörü ile ziyaretçiler eğlenceli bir uçuş deneyimi yaşadılar.

Dünyanın en hızlı araçlarının yarıştığı milli teknoloji hamlesi sloganıyla, çocuklarda ve gençlerde havacılık, uzay ve teknoloji konularına ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan Teknofest, binlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest’te 12 kategoride teknoloji yarışları, askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede, gün boyunca performanslar ve yarışmalar, katılımcı firmaların stantlarında ziyaretçilere bilgilendirmelerin yanında birçok deneyim fırsatı sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yeni Havalimanında Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST) F-16'lar eşliğinde geldi. "Milli Teknoloji Hamlesi" ve TEKNOFEST'in bu noktada kendileri için bir sıçrama vesilesi olmasını dileyen Sn. Erdoğan, gençleri yeniden büyük hayaller kurmaya teşvik etmesini umduğunu söyledi.

Dört gün boyunca binlerce katılımcıya ulaşan Havacılık Akademisi,  güncel eğitim içeriklerini sınıf ve dijital ortamda global havacılık sektörüne sunarken, günden güne gelişme gösteren teknolojinin de yakın takipçisi olduğunu bu gibi organizasyonlarda geniş kitlelere duyurmaya devam edecek.