HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN FATİH SULTAN MEHMET ÜNİVERSİTESİ’NE ANLAMLI ZİYARET 29 Ocak 2015 Perşembe

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’ni 29 Ocak 2015 tarihinde Merkez Efendi yerleşkesinde ziyaret etti.    


Akademi Başkanı Doç. Dr. Kemal YÜKSEK ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ziyaret, Akademi ile üniversite arasında inşa edilecek işbirliğinin ilk adımı niteliğinde olması dolayısıyla önem arz ediyor. Üniversiteden Strateji Geliştirme Daire Başkanı Ali KURT ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet AVCI’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmelere, Akademiden ayrıca Organizasyonel Eğitim Müdürü Süleyman Usta ve Eğitim Teknoloji ve Koordinasyon Müdürü Tahsin Uğurlu katılım sağladı.


Akademi, bilgi ve tecrübesini, kullandığı en güncel teknolojilerle birleştirerek kargo eğitimlerinden, yolcu hizmetlerine, İngilizce eğitimlerinden E-learning eğitimlerine kadar havacılığın hemen her alanında eğitim verme kabiliyetine sahip. Yapılan görüşmede, Akademinin bu argümanlarını Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin bilgi birikimi ile entegre etmesiyle ortaya çıkarılabilecek projeler ele alındı.


Geleceği şekillendirecek nesilleri eğitmekle yükümlü olan üniversitelerle yapılacak çalışmaların gerek global gerekse ulusal bazda sektöre kazandıracağı önemli katkıların bilincinde olan Akademi, yürütülecek çalışmalar kapsamında gereksinim duyulacak desteği sağlamaya hazır. Akademi ve üniversite bünyesinde yer alan eğitimlere, profesyonel eğitmen kadroları tarafından geliştirilecek yeni eğitimlerin de eklenmesi ile özel programların yapılandırılması hedefleniyor.