Haber

YOUR LEARNING HUB

HAVACILIK AKADEMİSİ’NDEN ÇALIŞANLARINA MOTİVASYON PROGRAMI23 Mart 2017 PerşembeTürk Hava Yolları Havacılık Akademisi yönetimi, çalışanlarına verdiği değere ithafen, performanslarıyla fark oluşturan personeline teşekkürlerini yansıtan bir etkinlik düzenledi. Etkinlik, Akademi Başkanı Sn. Doç. Dr. Kemal YÜKSEK liderliğinde, diğer Akademi yöneticileri ve tüm personelin katılımıyla 22 Mart 2017 tarihinde, Akademi binasındaki 15 Temmuz Amfisi’nde gerçekleştirildi.

Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK yapmış olduğu konuşmasında, “Akademimizin edinimlerinde çalışanlarımızın katkıları büyük öneme sahip. En önemli hedeflerimizden bir tanesi, eğitim portföyümüzü genişletmek. Bugüne kadar bu konuda önemli aşamalar kaydettik. Başta dijital eğitimlerimiz olmak üzere, sektörün ihtiyacını karşılayan, havacılığın çeşitli alanlarına hitap eden, operasyonları tamamlayıcı nitelikte ve güncel içerikli eğitimler üretmeye hep birlikte devam edeceğiz. Bilgiye erişim artık kişilerle değil teknolojiyle mümkün. Biz de eğitimlerimizi dijital ortama taşıyarak bilgimizi global sektöre yaymayı ve sektöre yön veren lider akademi olma vizyonumuz yolunda yürümeyi sürdüreceğiz. Akademimizin bir aile niteliğine bürünmesine katkı sağlayan hepinize teşekkür ediyorum.” sözlerini dile getirdi. 

Etkinliğin ilk gündemini, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain terör saldırısında, desteğin ihtiyaç olduğu alanlardan bir tanesi olan Atatürk Havalimanı’nda vatanseverlik ruhu ile canla başla çalışan Akademi personeline teşekkür belgelerinin takdimi oluşturdu. Akademi çalışanlarından Elif SARIBAŞ, Aslı Oya PULAK, Fatma AKKUŞ KILINÇER, Sema ATAY, Fulya ŞEREF, Şebnem BAYEZİT ve Duygu ÇİMENOĞLU, 15 Temmuz 2016 tarihini takip eden günlerde, havalimanındaki oldukça yoğun olan ve yardıma ihtiyaç duyulan operasyonel süreçlerde havalimanı personeline fedakârca çalışarak destek sağladı. Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK, ilgili çalışanlarına Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. İlker AYCI ve kendisi tarafından kaleme alınmış olan “Teşekkür Belgeleri”ni takdim etti.

Türk Hava Yolları tarafından yıllardır uygulanmakta olan ve gelenek haline gelmiş bir diğer kutlama ile sürdürülen etkinlikte, onuncu ve yirminci yıllarını doldurmuş olan personele sırasıyla gümüş ve altın rozetleri, ilgili çalışanların müdürleri tarafından takdim edildi.

Programın son bölümünü ise son iki senedir uygulanagelen bir Akademi ritüeli renklendirdi. 2016 ve bu yıl süresince gösterdiği performansın değerlendirilmesiyle Akademi yönetimi tarafından her ay seçilerek “Ayın Personeli” unvanına sahip olan personele hediyeler takdim edildi. Akademi Başkanı Sn. YÜKSEK, her bir çalışana teşekkürlerini ifade ederek hediyelerini verdi. Akademi yönetiminin de desteği ile, yaptıkları inovatif ve fark oluşturan çalışmalarla Akademi’nin ilerlemesinde ve hedeflerine erişmesinde ivme kazanmasına katkı sağlayan personel için önemli bir motivasyon tadındaki program, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.